Paweł Juraszek awansował do finału mistrzostw świata na 50 metrów kraulem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Paweł Juraszek zakwalifikował się do finału na 50 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata 2017 na basenie w Budapeszcie.

Zwycięzcą pierwszego półfinału na 50 metrów kraulem został Amerykanin Caeleb Dressel (21.29). W następnym wyścigu czwarte miejsce zajął Paweł Juraszek (21.74). Najlepszy okazał się Brazylijczyk Bruno Fratus (21.60). W klasyfikacji łącznej Polak został sklasyfikowany na siódmej pozycji i awansował do sobotniego finału. Trzykrotny mistrz świata seniorów w tej konkurencji Cesar Cielo Filho miał ósmy rezultat fazy półfinałowej.

W porannych eliminacjach Juraszek wygrał ostatni, trzynasty wyścig eliminacyjny i zakwalifikował się do następnego etapu zmagań z piątym czasem. Wtedy również zmierzono mu 21.74. Jego rekord Polski wynosi 21.68.

Juraszek jako drugi z Polaków awansował do indywidualnego finału światowego czempionatu 2017 w Budapeszcie. Przed nim w najlepszej ósemce uplasował się Wojciech Wojdak, który zdobył srebrny medal na 800 metrów.

W czołowej ósemce na 100 metrów stylem motylkowym nie znaleźli się Konrad Czerniak (51.60 - trzynaste miejsce w klasyfikacji łącznej półfinałów) i Jan Świtkowski (52.02 - szesnasty wynik). Najszybciej popłynął Dressel (50.07).

Z kolei Aleksandra Urbańczyk była czternasta w półfinałach na 50 metrów stylem motylkowym. Polka poprawiła rekord życiowy z 26.00 na 25.94. Najlepiej spisała się Sarah Sjoestroem (25.30).

Czy Paweł Juraszek zajmie w finale wyższe miejsce niż siódme?