Juraszek, Czerniak, Świtkowski i Urbańczyk z awansem do półfinałów MŚ. Sztafeta w finale

Paweł Juraszek zakwalifikował się do półfinału na 50 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata 2017 w Budapeszcie.

Piotr Ziemka
Konrad Czerniak PAP / Na zdjęciu: Konrad Czerniak
Paweł Juraszek wygrał trzynasty, ostatni wyścig eliminacyjny z czasem 21.74. Rekordzista Polski awansował do półfinału z piątym wynikiem. Najlepszy w tej fazie okazał się Brazylijczyk Bruno Fratus (21.51). Drugą lokatę zajął Amerykanin Caeleb Dressel (21.61). Na 32. pozycji został sklasyfikowany Filip Wypych (22.57).

Trzeci w przedostatnim, siódmym wyścigu eliminacyjnym na 100 metrów stylem motylkowym był Konrad Czerniak (51.50). W klasyfikacji łącznej wicemistrz świata w tej konkurencji z 2011 roku uplasował się na dziewiątym miejscu. W półfinale wystąpi też Jan Świtkowski, który ustanowił rekord życiowy 51.82 - to trzynasty rezultat kwalifikacji. Najlepiej spisał się Dressel (51.08).

Natomiast z trzynastym rezultatem do 1/2 finału na 50 m stylem motylkowym awansowała Aleksandra Urbańczyk. Polka pokonała ten dystans w 26 sekund. Pierwszy wynik miała Sarah Sjoestroem (25.25). W czołowej szesnastce na 200 metrów stylem grzbietowym nie znalazła się Klaudia Naziębło (19. czas). Z kolei 23. na 800 m była Paulina Piechota.

Drugi finał dla polskiej reprezentacji podczas MŚ 2017 wywalczyła drużyna 4x200 metrów kraulem. Kacper Majchrzak, Filip Zaborowski, Antoni Kałużyński i Świtkowski mieli ósmy rezultat podczas eliminacji (7:10.53).

Czy Paweł Juraszek zakwalifikuje się do finału MŚ 2017 na 50 m kraulem?