Paweł Juraszek pobił rekord Polski i zajął 5. miejsce w finale MŚ na 50 metrów kraulem

Paweł Juraszek zajął piąte miejsce w finale na 50 metrów stylem dowolnym podczas rozgrywanych w Budapeszcie mistrzostw świata 2017 w pływaniu.

Piotr Ziemka
Paweł Juraszek poprawił rekord Polski z 21.68 na 21.47. Wygrał Amerykanin Caeleb Dressel (21.15). Srebrny medal zdobył Brazylijczyk Bruno Fratus (21.27). Trzecie miejsce zajął Benjamin Proud (21.43) z Wielkiej Brytanii. Przed Polakiem został sklasyfikowany jeszcze Rosjanin Władimir Morozow (21.46).

Juraszek to drugi z Biało-Czerwonych, który znalazł się w czołowej ósemce mistrzostw świata 2017 w konkurencji indywidualnej. Przed nim do finału zakwalifikował się Wojciech Wojdak.

Dressel zwyciężył również w rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym. Pierwszy sobotni finał - 50 metrów stylem motylkowym - wygrała Sarah Sjoestroem. Szwedka pobiła później w półfinale rekord świata w konkurencji 50 metrów kraulem. Uzyskała 23.67. Poprzedni najlepszy wynik wynosił 23.73. Podczas MŚ 2009 taki czas miała Britta Steffen.

Do finału na 50 metrów stylem grzbietowym nie awansował Tomasz Polewka, który został sklasyfikowany na trzynastej pozycji w fazie półfinałowej.