KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Otylia Swim Tour. To będzie wielkie święto pływania na Śląsku!

W sobotę w Chorzowie rozpocznie się czwarta edycja projektu Otylia Swim Tour, w czasie którego Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata, zachęca dzieci do uprawiania sportu.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak podczas imprezy z cyklu Otylia Swim Tour Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak podczas imprezy z cyklu Otylia Swim Tour
Impreza odbędzie się w kompleksie sportowym "Hajduki" w Chorzowie Batorym (ul. Graniczna 92). Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8, a oficjalne otwarcie OST w Chorzowie nastąpi godzinę później.

- Otylia Swim Tour to całodniowe warsztaty dla młodych adeptów pływania, ale także zajęcia dla rodziców i trenerów. Oczywiście większość czasu spędzamy aktywnie, w wodzie i w sali gimnastycznej, ale nie tylko. Zaplanowane są wykłady, m.in. dietetyka sportowego i psychologa. Działamy kompleksowo, bo zależy nam, żeby przekazać całą potrzebną wiedzę, tak dzieciakom, jak i ich opiekunom - mówi Otylia Jędrzejczak.

W zajęciach udział mogą wziąć uczestnicy, którzy wcześniej zarejestrowali się na stronie internetowej otyliaswimtour.pl. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 14 lat oraz do ich opiekunów i trenerów.

Oczywiście na uczestników czeka cała masa atrakcji i prezentów, przygotowanych przez partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak. Jedną z nich będzie strefa zdrowia Marwitt, z leżakami i pysznymi sokami. Dzieci dostaną również lunch, bo dzień będzie fascynujący, ale i pracowity - zajęcia rozpoczną się przed godziną 10, a zakończą około 18 wspólnym spotkaniem wszystkich uczestników w sali gimnastycznej.

- Hasło, które pojawia się przy okazji naszych imprez, to "Zostań Mistrzem Życia". O to walczymy, żeby dzieci zrozumiały, jak ważne w życiu są cechy, które można nabyć tylko uprawiając sport - dodaje Jędrzejczak.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po Chorzowie Otylia Jędrzejczak i jej sztab, który tworzą wybitni trenerzy i medaliści imprez międzynarodowych i krajowych, a także świetni trenerzy przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuci, spotkają się z młodym adeptami pływania w Nowym Sączu (29 września), Nowym Targu (7 października), Łodzi (21 października), Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada).

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Bułgarzy prowokowali bardziej niż Irańczycy. "Trener uczulał, że sędziowie mogą być przeciwko nam"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×