KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Otylia Swim Tour: Czas na Toruń

To będzie piękna sobota dla ponad 130 młodych adeptów pływania. 17 listopada w Toruniu odbędzie się kolejna edycja akcji "Otylia Swim Tour".

Sebastian Gryziecki
Sebastian Gryziecki
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Paweł Skraba / Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak
Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem prowadzi kompleksowe zajęcia dla początkujących pływaków. - Zajęciami w Toruniu kończymy tegoroczny cykl Otylia Swim Tour. Jestem bardzo zadowolona z tego, co zrobiliśmy do tej pory, ale czekam jeszcze na Toruń. Już dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że w ramach projektu przeszkolimy w 2018 roku ponad tysiąc dzieciaków, co jest wynikiem doskonałym - mówi Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia z dziećmi prowadzić będzie dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Olbrzymim atutem Otylia Swim Tour są również zajęcia dla rodziców, z którymi spotkają się psycholog sportowy i dietetyk. Każdorazowo sale w trakcie wykładów specjalistów pękają w szwach.

- Dzieci mogą nauczyć się wszystkiego, od podstaw, czyli leżenia na wodzie, do późniejszego doskonalenia umiejętności pływania. Na lądzie od trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów dowiedzą się, jak wygląda prawidłowa postawa, ale przede wszystkim muszą się dobrze bawić, bo najważniejsza jest właśnie zabawa - dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

Zajęcia, zarówno w wodzie na pływalni, jak i w sali gimnastycznej, odbędą się na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu przy ul. Świętego Józefa 17. Dzień w trakcie Otylia Swim Tour zawsze jest bardzo intensywny, a zajęcia dla rodziców trwają równolegle z aktywnością fizyczną dzieci. Uczestnicy jak zwykle mogą liczyć na bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. firmy BelVita, Marwitt i Henryk Kania.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza w Toruniu współfinansowana jest ze środków Miasta Toruń.

ZOBACZ WIDEO: Film o Dariuszu Michalczewskim wejdzie do kin. "Scenariusz jest bardzo mocny"
Czy powinno być więcej inicjatyw podobnych do "Otylia Swim Tour"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×