Pierwsze polskie indywidualne zwycięstwo w International Swimming League 2021

Katarzyna Wasick wygrała rywalizację na 50 metrów kraulem podczas zawodów z cyklu International Swimming League 2021 w Neapolu.

PZ
Katarzyna Wasick WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Katarzyna Wasick
W trzecim sezonie International Swimming League rywalizuje 10 osób z Polski oraz 10 zespołów: Energy Standard, Toronto Titans, DC Trident, Aqua Centurions, Cali Condors, Los Angeles Current, Tokyo Frog Kings, New York Breakers, London Roar oraz Team Iron. W każdym meczu fazy zasadniczej tego cyklu występują 4 ekipy. Na starcie piątych zawodów stanęła między innymi drużyna Toronto Titans z dwiema Polkami w składzie.

O godzinie 20:34 rozpoczęła się sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym. Po 3/4 rywalizacji na czele znajdowała się ekipa z Toronto. Jako ostatnia zaprezentowała się Katarzyna Wasick. Srebrna medalistka mistrzostw Europy 2021 utrzymała prowadzenie. Kwadrans później piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w sprincie kraulem wystąpiła w indywidualnych zmaganiach na 50 metrów stylem dowolnym. Ponownie zwyciężyła.

Wasick uzyskała czas 23.78 (należący do niej rekord Polski to 23.30). Druga finiszowała Amerykanka, czterokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (wszystkie te krążki zdobyła w sztafetach) - Abbey Weitzeil (23.87), trzecia zaś - Szwedka Michelle Coleman (24.00). Na czwartej pozycji została sklasyfikowana triumfatorka igrzysk z 2012 roku i czterokrotna złota medalistka mistrzostw świata seniorek na krótkim basenie w konkurencji 50 m kraulem - Ranomi Kromowidjojo (24.02).

Czwarta w rywalizacji na 50 metrów żabką była inna Polka w składzie Toronto Titans - Dominika Sztandera. Z kolei piątą lokatę na 100 metrów stylem motylkowym zajęła Klaudia Naziębło. Zawodniczka ekipy DC Trident w poprzednim tygodniu czasem 57.19 poprawiła rekord kraju. Wcześniejszy w 2007 roku ustanowiła Otylia Jędrzejczak (57.54). Tym razem Naziębło osiągnęła drugi wynik w historii polskiego pływania na tym dystansie - 57.25.

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Asystent Vitala Heynena wskazał ogromny atut Polaków. "Widzimy, jaką to ma moc"
Czy Katarzyna Wasick odniesie jeszcze co najmniej jedno zwycięstwo na 50 metrów kraulem w ISL 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×