Trzecia Polka ze zwycięstwem w zawodach cyklu International Swimming League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Paulina Peda
Instagram / Paulina Peda
zdjęcie autora artykułu

Paulina Peda i Alicja Tchórz odniosły zwycięstwa podczas dziesiątych zawodów Międzynarodowej Ligi Pływackiej (International Swimming League) 2021 na krótkim basenie w Neapolu.

W rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym Paulina Peda prowadziła już na półmetku - z czasem 27.65. W drugiej części, urodzona w 1998 roku zawodniczka uzyskała czwarty wynik, ale utrzymała przewagę i triumfowała z rezultatem 57.40. Peda została trzecią Polką, która wygrała indywidualną konkurencję w cyklu International Swimming League.

Zwycięstwo w niedzielę odniosła też inna pływaczka z zespołu New York Breakers - Alicja Tchórz. Srebrna medalistka mistrzostw Europy 2017, również najszybciej pokonała początkowe 50 metrów - w zmaganiach na 100 m stylem zmiennym. W drugiej połowie (stylu klasycznym i dowolnym) miała łącznie piąty czas, lecz zdołała zachować przodownictwo - zmierzono jej 58.43. Do wyrównania rekordu Polski zabrakło zaledwie dwóch setnych sekundy - 58.41 osiągnęła Aleksandra Urbańczyk w 2015 roku.

Peda i Tchórz wygrały z przewagą 0.02 sekundy. Drugą lokatę na 100 grzbietowym zajęła Ingeborg Loyning, a na 100 zmiennym - Costanza Cocconcelli.

Alicja Tchórz po raz drugi odniosła zwycięstwo w ISL. W czwartek, 16 września okazała się najlepsza na 50 metrów stylem grzbietowym.

Najbardziej wartościowy wynik niedzielnych zawodów uzyskał Nicholas Santos. 41-letni Brazylijczyk przepłynął 50 metrów delfinem w czasie 21.83. Należący do niego rekord świata wynosi 21.75. Sklasyfikowany na drugim miejscu Szebastian Szabo stracił do zwycięzcy 58 setnych sekundy.

W czwartek i piątek w ISL zaprezentowała się Katarzyna Wasick. Srebrna medalistka mistrzostw Europy była druga w rywalizacji na 50 metrów kraulem z wynikiem 23.76. Za Polką znalazła się mistrzyni olimpijska Emma McKeon (23.95). Wygrała Sarah Sjoestroem (23.53).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia znokautowany. Polała się krew!

Źródło artykułu: