Podmienił próbki moczu? Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro oskarżony o stosowanie dopingu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stringer/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Nijat Rachimow
Getty Images / Stringer/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Nijat Rachimow
zdjęcie autora artykułu

Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Nijat Rachimow oskarżony został o stosowanie dopingu. Reprezentant Kazachstanu miał podmienić próbki moczu podczas kontroli.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2016 roku Nijat Rachimow był bohaterem narodowym. Reprezentant Kazachstanu został mistrzem olimpijskim i w kraju jego sukces był długo fetowany. Teraz ma jednak poważne problemy, a jego dalsza kariera stoi pod znakiem zapytania. Rachimow został oskarżony o stosowanie dopingu.

Jak informuje portal vesti.kz, Rachimow miał podmienić próbki moczu podczas kontroli antydopingowej. To poważne naruszenie przepisów. Kazach, który startował w kategorii 77 kg, został tymczasowo zawieszony, a grozi mu nawet utrata olimpijskiego medalu, który wywalczył pięć lat temu.

"18 stycznia 2021 roku Federacja Podnoszenia Ciężarów Republiki Kazachstanu otrzymała zawiadomienie od Międzynarodowej Agencji Badawczej (ITA) o zarzutach stawianych zawodnikowi reprezentacji Republiki Kazachstanu Nijatowi Rachimowowi dotyczących naruszenia przepisów antydopingowych" - przekazano w komunikacie.

Rachimow już raz został zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. Doszło do tego w 2013 roku, gdy reprezentował Azerbejdżan. Na pomost wrócił w 2015 i wywalczył wówczas mistrzostwo świata, a następnie swoją wysoką formę potwierdził w igrzyskach olimpijskich.

Czytaj także: Branża fitness nie czeka na decyzję rządu. "Połowa rynku może otworzyć się 1 lutego" Branża fitness otworzy się sama. "To nawet nie jest obywatelskie nieposłuszeństwo"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Argentyna nadal w żałobie po śmierci Maradony. Widać to niemal na każdej ulicy

Źródło artykułu:
Komentarze (0)