Wielki sukces Polaka. Wygrał 14 mln zł

Wiktor Malinowski mieszka w Moskwie i - dzięki dawnym treningom - wie, jak radzić sobie ze sportową presją. Pokazał to podczas turnieju.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
gra w karty Newspix / AFLO / Na zdjęciu: gra w karty
Wiktor Malinowski to 26-letni były piłkarz ręczny Vive Kielce. Obecnie jest czołowym pokerzystą świata. Właśnie zgarnął 3,69 mln (nieco ponad 14 mln zł) dolarów za wygraną w Super High Roller Bowl Europe. Turniej rozgrywany był na Cyprze Północnym, a wpisowe wynosiło 250 tys. dolarów (950 tys. zł). Polak pokonał 41 innych graczy i po pięciogodzinnej finałowej rywalizacji przypadła mu cała pula.

Drugi z graczy, Ivan Leow z Malezji dostał 2,4 mln dolarów, a Zhuang Ruan reprezentujący USA - 1,6 mln dolarów. Portal pokernews.com informuje, że Malinowski regularnie pojawiał się w dużych turniejach, ale dopiero teraz osiągnął największy sukces w karierze.

- To była świetna zabawa. Nie grałem zbyt dobrze, ale cieszę się, że znowu możemy grać na żywo i nie mogę doczekać się kolejnych turniejów - powiedział Malinowski dla pokernews.com.

Polski pokerzysta przed laty poszedł w ślady ojca, Aleksandra Malinowskiego, byłego zawodnika klubu z Kielc. W wieku 18 lat Wiktor Malinowski doznał jednak kontuzji kolana i za namową brata zaczął grać w pokera. Mieszka w Moskwie, a w internecie występuje pod pseudonimem "Limitless". W przeszłości wygrywał już duże turnieje pokerowe, m.in. w 2018 roku był najlepszy na festiwalu WCOOP, kiedy zgarnął 720 tys. dolarów.

Piłkarze FC Barcelona wygrali sporo w pokera. Gerard Pique bliski zwycięstwa

Nie żyje Thor Hansen. Był legendą pokera

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: świetna forma żony Kota. A zaledwie kilka miesięcy temu urodziła dziecko
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×