Kajetan Kajetanowicz na mecie Rajdu Katalonii. Polak z szansami na tytuł mistrzowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
zdjęcie autora artykułu

Kajetan Kajetanowicz ukończył Rajd Katalonii na szóstym miejscu w WRC2, zdobywając kolejne cenne punkty do klasyfikacji sezonu i przedłużając swoje szanse na tytuł mistrzowski.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak prezentują w tym sezonie naprawdę dobrą postawę. Ukończyli wszystkie dotychczasowe starty, zaczynając od drugiego miejsca w klasie WRC2 w Chorwacji, po którym stanęli także na drugim stopniu podium w Portugalii. Następnie wygrali, debiutując w ekstremalnie trudnym Rajdzie Safari. W Estonii zajęli piątą pozycję, później jednak przywieźli sporo punktów za drugie miejsce w odległej Nowej Zelandii.

Finał sezonu już w dniach 10-13 listopada podczas Rajdu Japonii, który wraca po 12 latach do kalendarza WRC. Już teraz Polacy mogą cieszyć się jednak z czwartego z rzędu sezonu ukończonego na podium rajdowych mistrzostw świata.

- Kończymy Rajd Katalonii z ważnymi punktami. To była niesamowita i wymagająca przygoda, trudny rajd pod wieloma względami, ale wylatujemy z Hiszpanii z wynikiem, który daje nam czwarte z rzędu podium w mistrzostwach świata na koniec sezonu - powiedział kierowca Orlen Rally Team, który w związku ze zmianami regulaminowymi i połączeniem klas WRC2 i WRC3 w jedną kategorię, nie zakładał takiego sukcesu.

- Na początku roku wydawało mi się to trochę nierealne, wiedząc, że będziemy mieli tak wielu fabrycznych rywali w dwóch połączonych kategoriach. Jest dobrze, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy, który zapowiedział start w Rajdzie Japonii na zakończenie sezonu 2022.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hit sieci z udziałem Sereny Williams. Zobacz, co robi na emeryturze

- W Japonii, do której udamy się już za dwa tygodnie, okaże się, czy możemy liczyć na mistrzostwo. Choć znowu jedziemy trochę w nieznane, to w zespole ORLEN Rally Team nie brakuje serca do walki. Mając taką drużynę, oddanych fanów, wspaniałych partnerów i kochającą rodzinę, motywacji na pewno mi nie zabraknie! To nasz wspólny sukces, bądźcie z nami do ostatniej rundy, tak jak jesteście teraz, za co bardzo Wam dziękuję! - podsumował kierowca z Ustronia.

W klasyfikacji ogólnej WRC w Rajdzie Katalonii zwyciężył Sebastien Ogier. Drugi w stawce Thierry Neuville stracił do doświadczonego Francuza 16,4 s. Podium uzupełnił Kalle Rovanpera ze stratą 34,5 s do zwycięzcy.

Czytaj także: Żądania Hamiltona dały efekt. F1 stworzy wyścigi wyłącznie dla kobiet Brad Pitt gościem podczas GP USA. Amerykanin gwiazdą nowego filmu o F1

Źródło artykułu: