WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Michał Kościuszko w Argentynie walczy o kolejne punkty

Liderzy klasyfikacji PWRC Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak już w czwartek rozpoczynają zmagania w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata – Rajdzie Argentyny. Dla załogi LOTOS Dynamic Rally Team to trzeci start w walce o punkty do tytułu mistrzowskiego w sezonie 2012.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Philips Rally Argentina, piąta runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata FIA oraz trzecia w klasyfikacji PWRC, rozegrany zostanie w dniach 26-29 kwietnia. Długa, bo licząca ponad 500 kilometrów trasa poprowadzona w trudnych i zmiennych warunkach terenowych sprawia, że tegoroczny Rajd Argentyny  ten uznany został jest za jeden z trudniejszych w całym cyklu WRC.

Załoga LOTOS Dynamic Rally Team jest już po trzech dnia zapoznania, w czasie których zawodnicy przejechali ponad 2 tysiące kilometrów po trudnych, krętych szutrowych drogach. Wiele z nich pokrywa się trasą tegorocznego Rajdu Dakar, co świadczy o trudności zadania, jakie stoi przed załogą. Dodatkowym utrudnieniem w trakcie zapoznania była utrzymująca się na większości odcinków gęsta mgła, miejscami ograniczająca widoczność nawet do 10 metrów.

- Po zapoznaniu z trasą rajdu wiemy, że organizatorzy przygotowali naprawdę trudną i wymagającą trasę. Będziemy musieli znaleźć złoty środek między szybką jazdą charakterystyczną dla rajdów płaskich z wytrzymałością i doskonałym rozłożeniem sił, czego wymagać będą od nas prawdziwie offroadowe warunki. Dodatkowo organizatorzy spodziewają się deszczu, co niewątpliwie utrudni jazdę. Będziemy musieli przyjąć odpowiednią taktykę, by optymalnie przejechać ten rajd - powiedział Michał Kościuszko .

Rajd Argentyny to rajd szybki i bardzo techniczny, a dodatkowo jeden z najbardziej widowiskowych w całym cyklu WRC. Kibice szczególnie lubią kultowy odcinek El Condor, na którego trasie auta wielokrotnie przejeżdżają przez wodę oraz wyskakują na nierównościach księżycowego krajobrazu.

- W czasie zapoznania wysoko nad naszym autem widzieliśmy kondory, co wraz z niesamowitym księżycowym krajobrazem El Kondor zrobiło na nas naprawdę niesamowite wrażenie. Takich miejsc nie ma nigdzie indziej, są bardzo charakterystyczne dla Argentyny. Tak samo, jak dziesiątki tysięcy kibiców, którzy jak co roku na pewno przybędą na trasy -  dodał polski kierowca.

Dużo odcinków prowadzi przez miękkie piaszczyste drogi, co stwarza trudności kierowcom ze środka i końca stawki, ponieważ pojawiają się głębokie koleiny i kamienie. Dodatkowym utrudnieniem będzie deszcz, ponieważ rajd rozgrywany będzie na początku argentyńskiej jesieni.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Dynamic Rally Team jest spółka LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×