Robert Kubica 6. w Rajdzie Argentyny! Polak przetrwał mordercze zawody

Robert Kubica wywalczył w Argentynie swoje pierwsze punkty w bieżącym sezonie rajdowych mistrzostw świata. Krakowianin połączył bezbłędną jazdę z dobrą szybkością i wjechał na metę jako 6.

Rafał Lichowicz
- Wreszcie udało nam się przejechać czysty rajd bez żadnych problemów. Wyjeżdżamy z Argentyny z pierwszymi punktami. To był dobry rajd w naszym wykonaniu - powiedział na mecie Robert Kubica.

Polak na ostatnim oesie w kapitalnym stylu obronił szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę w szaloną pogoń za krakowianinem rzucił się Elfyn Evans, podobnie jak Kubica reprezentujący barwy teamu Malcolma Wilsona.

Brytyjczyk był zabójczo skuteczny. Na kolejnych próbach odrabiał ogromne straty. Przed finałowym przejazdem miał do Kubicy zaledwie pięć sekund choć rozpoczynał dzień z blisko 40 sekundową stratą

Były kierowca F1 pokazał klasę w najtrudniejszym momencie. Na drugim przejeździe odcinka El Condor - Copina pokonał swojego bezpośredniego przeciwnika o blisko 20 sekund czym przypieczętował 6. miejsce i pierwsze punkty obecnym sezonie.
Robert Kubica wywalczył w Argentynie 8 punktów za 6. miejsce Robert Kubica wywalczył w Argentynie 8 punktów za 6. miejsce

Zwycięzcą 34. edycji Rajdu Argentyny został Jari-Matti Latvala. Fin triumfując dwukrotnie na najdłuższym odcinku Ascochinga - Agua de Oro w pierwszym dniu rajdu, zbudował przewagę, której nie oddał do samego końca.

O trzeci dublet Volkswagena w piątej rundzie sezonu zadbał drugi na mecie Sebastien Ogier. Francuz pozostał liderem klasyfikacji generalnej MŚ. Oprócz 18 punktów za drugie miejsce w Argentynie, Ogier zapisał na swoim koncie także trzy oczka za zwycięstwo w "power stage".