ERC: Drugie miejsce Kajetana Kajetanowicza!

Nie udało się wygrać Polakowi Rajdu Irlandii. Na decydującym odcinku specjalnym załoga Kajetanowicz - Baran przegrała ze zwycięzcami imprezy Breen - Scott.

Andrzej Prochota
Miejsce na podium Kajetan Kajetanowicz miał bezpieczne, jedynie co, to nie mógł popełnić żadnego błędu. Na 16. odcinku specjalnym wypadł jednak Robert Barrable i polska załoga awansowała na drugie miejsce w "generalce". Natomiast nowym liderem został Craig Breen z przewagą prawie 20 sekund.
Na przedostatnim OS triumfował Kajetan Kajetanowicz z Jarosławem Baranem, a sporo czasu stracił Irlandczyk. Zatem dość nieoczekiwanie przed Polakami pojawiła się szansa na wygraną. Załoga Lotos Team musiała jednak odrobić 5 sekund na 15-kilometrowym Gregorlough 2.

Jednak tym razem to górą był Craig Breen, który wygrał z przewagą 1,4 sekundy nad "Kajto". - Dałem z siebie wszystko - powiedział Polak na mecie ostatniego odcinka specjalnego.

Po Rajdzie Irlandii, Polak spadł na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ERC. Prowadzi Breen.