Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jakub Brzeziński: Spełniłem swoje marzenie

Jakub Brzeziński zwyciężając w Rajdzie Nadwiślański po raz pierwszy w swojej rajdowej karierze wygrał rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. - Spełniłem swoje marzenie - powiedział polski kierowca.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe

Jakub Brzeziński pilotowany przez Jakuba Gerbera minęli linię mety czwartej rundy tegorocznego czempionatu 15,8 sekundy przed Grzegorzem Grzybem i ponad 2 minuty przed trzecim w klasyfikacji Zbigniewem Gabrysiem, sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu RSMP.

- Spełniłem swoje marzenie, wygrałem rundę mistrzostw Polski! Wyjeżdżając na drugi etap rajdu jako lider trochę stresowałem się z powodu obowiązku otwierania trasy, ale potrafiłem się wyłączyć, a co najważniejsze, ustawić potencjometr tempa na poziomie pewnej jazdy i kontrolowania przewagi nad Grzesiem Grzybem. Jednakże przed ostatnim Power Stage w Puławach nie było już tak łatwo. Gdyby ktoś zmierzył mi tętno minutę przed startem, to pewnie osiągnęłoby wartości skoku na bungie bez liny. Emocje nie do opisania. Gdybym był zawodnikiem, który całe życie starał się być profesjonalnym kierowcą, walczył itd. Ja jednak jestem chłopcem z osiedla, z ulicy Orlej i nagle stanąłem w magicznym R5 na starcie ostatniego odcinka, mając możliwość wygrać rajd. Niesamowite. Oczywiście, dążyłem do tego, jednak do kierowcy rajdowego z krwi i kości jeszcze mi daleko - powiedział na mecie Brzeziński.

To był duży sukces również dla Jakuba Gerbera, który rundę RSMP wygrał po raz pierwszy po dziewięciu latach. - Mimo iż wydawałoby się, że Nadwiślański jest prostym rajdem, okazało się inaczej. Różne poziomy przyczepności, śliskie asfalty, powodowały, że trzeba jechać bardzo czujnie. Ustrzegliśmy się błędów, płynnie jadąc, kontrolując czasy, dowieźliśmy zwycięstwo do mety. Daje to dobry prognostyk na następne rundy, różnica punktowa się zmniejsza i wszystko wskazuje na to, że możemy mieć spore szanse na wicemistrzowski tytuł - uważa pilot.

Brzeziński wspólnie z Gerberem wrócą do rywalizacji w Castrol Inter Cars RSMP podczas 50. Rajdu Dolnośląskiego zaplanowanego na 6-8 października. Będzie to przedostatnia runda tegorocznego czempionatu.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2016

Miejsce Kierowca Punkty
1. Grzegorz Grzyb 110
2. Jakub Brzeziński 81
3. Filip Nivette 62
4. Jarosław Kołtun 41
5. Mariusz Stec 40
6. Zbigniew Gabryś 39
7. Łukasz Habaj 36
8. Dariusz Poloński 30
9. Maciej Rzeźnik 23
10. Tomasz Gryc 20
11. Jacek Jurecki 20
12. Łukasz Kotarba 18
Pokaż całą tabelę

RSMP

Zobacz pełny terminarz

ZOBACZ WIDEO Pazdan: zamieszanie z trenerem nie pomaga nam... (źródło TVP)

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ColinTeam

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×