Rajd Azorów: kapitalny finisz dnia Kajetanowicza! Polak liderem rajdu!

Kajetan Kajetanowicz po zwycięstwie na superoesie Marques przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej inauguracyjnej rundy nowego sezonu ERC - Rajdu Azorów.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Polska załoga Kajetan Kajetanowicz - Jarosław Baran rozpoczęła dzień bardzo spokojnie, meldując się z siódmym czasem na pierwszym oesie Lagoa (2,14km). Odcinek podzielony w połowie na część asfaltową i szutrową dał w kość miękkim oponom w samochodzie Kajetanowicza, ale strata do liderów nie była duża.

W kolejnej próbie obrońca tytułu mistrza Europy był już drugi ze stratą 0,1 sekundy do nowego lidera Ricardo Moury. Na następnym odcinku Portugalczyk był wolniejszy o prawie dziesięć sekund od Polaka. "Kajto" finiszował jednak ponownie drugi, znów przegrywając z nowym liderem - Aleksiejem Łukjaniukiem - o jedną dziesiątą sekundy.

W klasyfikacji generalnej Polaka i Rosjanina dzieliła niecała sekunda, którą Kajetanowicz łatwo zniwelował w ostatniej czwartkowej próbie Marques. Odcinek liczący ledwo 4 kilometry podwójny mistrz ERC pokonał prawie dwie sekundy szybciej niż rywale i zasłużenie został liderem po pierwszym dniu zmagań na Azorach.

Drugi po czterech odcinkach Łukjaniuk traci do załogi Lotos Rally Team 1,1 sekundy. Trzeci Moura jest wolniejszy o blisko 14 sekund.

Czołową dziesiątkę zamyka Jarosław Kołtun. "Oczko" niżej plasuje się Łukasz Habaj. Obaj kierowcy korzystają z Fiesty R5.

Czołówka klasyfikacji generalnej Rajdu Azorów po 4 OS:

P. Kierowca Samochód Czas/strata
1 Kajetan Kajetanowicz Ford Fiesta R5 18:44.3
2 Aleksiej Łukjaniuk Ford Fiesta R5 +1.1
3 Ricardo Moura Ford Fiesta R5 +13.8
4 Ralfs Sirmacis Škoda Fabia R5 +17.3
5 Bruno Magalhaes Škoda Fabia R5 +19.5
6 Nikołaj Griazin Škoda Fabia R5 +21.9
7 Marijan Griebel Škoda Fabia R5 +22.5
8 Jose Suarez Peugeot 208 T16 +23.7
9 Jan Cerny Škoda Fabia R5 +34.2
10 Jarosław Kołtun Ford Fiesta R5 +42.0

ZOBACZ WIDEO Himalaista Adam Bielecki marzy o zimowym wejściu na K2. "To wielkie wyzwanie"
Czy Kajetan Kajetanowicz zwycięży w Rajdzie Azorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×