Rajd Wysp Kanaryjskich: Kajetan Kajetanowicz piąty w kwalifikacjach. Wypadek Łukasza Habaja

Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5) uzyskał najlepszy czas na odcinku kwalifikacyjnym do Rajdu Wysp Kanaryjskich, drugiej rundy rajdowych mistrzostw Europy ERC. Odległe miejsca zajęli polscy kierowcy.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe
Blisko trzy sekundy do najszybszego w kwalifikacjach Rosjanina stracił piąty Kajetan Kajetanowicz. Obrońca mistrzowskiego tytułu w ERC na krótkiej 3,5 kilometrowej trasie ustąpił ponadto miejsca Nikołajowi Griazinowi, Jose Suarezowi i Luisowi Monzonowi.

Siódmą lokatę zajął aktualny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (+3,1). W czołowej dziesiątce zmieścił się również inny były czempion rajdowych mistrzostw znad Wisły, Bryan Bouffier, który stracił do Aleksieja Łukjaniuka ponad cztery sekundy.

Odcinek kwalifikacyjny został przerwany na kilkanaście minut po wypadku Łukasza Habaja. Załoga pilotowana przez Daniela Dymurskiego nie doznała żadnych obrażeń. Samochód zablokował jednak drogę i organizatorzy oczekiwali ze wznowieniem rywalizacji nim zostanie on usunięty.

Rywalizacja na trasie Rajdu Wysp Kanaryjskich potrwa od piątku do soboty. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 207 kilometrów, podzieloną na dwanaście odcinków specjalnych.

Po pierwszej rundzie ERC liderem cyklu jest Bruno Magalhaes - 38 punktów. Kajetan Kajetanowicz zajmuje 9. miejsce (6 punktów).