Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wkrótce zamknięcie zgłoszeń do Rajdu Rzeszowskiego

O północy (20 lipca) mija pierwszy termin zgłoszeń do 27. Rajdu Rzeszowskiego. Zawodnicy, którzy się zagapią, a chcą walczyć o podwójne punkty do klasyfikacji RSMP, mogą zgłaszać się do poniedziałku (23 lipca), ale muszą liczyć się z wyższym wpisowym
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Jakub Brzeziński podczas Rajdu Nadwiślańskiego Materiały prasowe / RSMP.PL / Jakub Brzeziński podczas Rajdu Nadwiślańskiego

Rajd Rzeszowski stanowi piątą, ostatnią z asfaltowych rund mistrzostw Polski. Dwa kończące sezon rajdy - Rajd Elektrenai i Rajd Polski - rozgrywane będą bowiem na nawierzchni szutrowej. Dłuższa niż na poprzednich rundach, blisko 177-kilometrowa trasa rajdu, sprawia, że zawodnicy walczyć będą o podwójną zdobycz punktową. Wywieźć z Rzeszowa można nawet 55 punktów, co może zupełnie zburzyć dotychczasową klasyfikację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a straty zawodników, którzy odpuszczą udział w Rajdzie Rzeszowskim lub nie dojadą do mety mogą okazać się w końcowym rozrachunku nie do odrobienia.

Rajd Rzeszowski to także okazja zaistnienia na arenie międzynarodowej, bowiem zawody znalazły się także w kalendarzu Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach oraz Rajdowego Pucharu Europy (FIA ERT), nowego cyklu, stanowiącego zaplecze Rajdowych Mistrzostw Europy, które przez ostatnie dwa lata gościły w Rzeszowie. Organizatorzy spodziewają się co najmniej kilku zagranicznych załóg, które wzbogacą rywalizację na naszym krajowym podwórku. Ostateczną listę zgłoszeń poznamy w środę, 1 sierpnia.

Trasa tegorocznego Rajdu Rzeszowskiego składa się z 11 odcinków specjalnych, znanych kibicom z poprzednich lat, ale skonfigurowanych w inny niż wcześniej sposób. Uroczysta inauguracja rajdu odbędzie się w czwartkowy wieczór (9 sierpnia) na placu eventowym centrum handlowego Millenium Hall w Rzeszowie. Piątek i sobota (10-11 sierpnia) stać będą pod znakiem walki na odcinkach specjalnych, a zawody zwieńczy uroczysta ceremonia mety, która odbędzie się w sobotę, o godz. 17:30, na pięknym rzeszowskim rynku.

Sponsorami 27. Rajdu Rzeszowskiego są: Miasto Rzeszów, Województwo Podkarpackie, Handlopex, BorgWarner.

Partnerzy rajdu: Hilton Garden Inn Rzeszów, Klub Lukr, Abacus, Dakar-Toyota Rzeszów, Subaru Rzeszów - Sobiesław Zasada Automotive, Galeria Nowy Świat.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
RSMP

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×