KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI Z ZAŁOGĄ KACPER WRÓBLEWSKI I JAKUB WRÓBEL NA STARCIE

Wielkimi krokami zbliża się ORLEN 77. Rajd Polski, który w tym roku obchodzi jubileusz stulecia. Impreza będzie stanowiła pierwszą rundę mistrzostw Europy (ERC) oraz drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP).
MG
Orlen Team Materiały prasowe / Orlen Team

Te dwa cykle oznaczają bardzo mocną i liczną obsadę - łącznie na starcie staną aż 103 załogi, w tym 44 w najszybszych rajdówkach, jakimi są konstrukcje klasy Rally2. Wśród nich również reprezentanci ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, w Skodzie Fabii Rally2 EVO.

Przed nami wielkie rajdowe święto jakim jest Rajd Polski. Dla nas to wielkie wyzwanie, któremu będziemy się starać stawić czoła! Czeka nas niesamowita i długa trasa, przeładowana olbrzymią konkurencją w obu cyklach. Bardzo się cieszę, ze możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, reprezentując barwy PKN ORLEN, który jest też głównym sponsorem rajdu. Start w tej imprezie o tak wyjątkowej tradycji to chyba marzenie każdego zawodnika, a to marzenia po prostu kolejny raz się spełnia. Założenia na weekend są proste – chcemy jechać jeszcze szybciej niż na Litwie i walczyć o czołowe lokaty w RSMP, pokazując się przy tym z dobrej strony na tle konkurencji w ERC! – mówi Kacper Wróblewski.

Orlen Team Orlen Team

Załogi startujące w ORLEN 77. Rajdzie Polski będą miały do pokonania 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 202,76 km. Rywalizacja rozpocznie się w piątek na kultowym i widowiskowym torze Mikołajki Arena, stanowiącym pierwszy odcinek specjalny rajdu. W sobotę zawodnicy będą ścigać się w okolicach Ełku i Olecka. Finał 77. Rajdu Polski zaplanowano na niedzielę.

– Mazurskie odcinki szutrowe słyną ze stosunkowo wąskiej i przyczepnej nawierzchni. Czeka nas wiele kilometrów oesowych. Nie ominą nas też długie dojazdówki, które akurat w naszej Skodzie Fabii dalej sprawiają sporo radości. Nawet w takich momentach mam możliwość chłonięcia każdego dźwięku i cieszenia się ze zmiany biegów. Zdecydowaną wisienką na torcie będzie Pani Karowa, pokonywana na szutrowych oponach. Trzymajcie za nas kciuki. W zamian postaramy się odwdzięczyć jak najlepszym wynikiem – zakończył Kacper Wróblewski.

Początek niedzielnego ściągania stanowić będą oesy zlokalizowane w okolicach Mikołajek. Następnie rywalizacja przeniesie się do Przasnysza i zakończy spektakularnym odcinkiem Rally Poland 100th Anniversary na ulicy Karowej w Warszawie.

– Rajdowy klasyk, a tym samym drugi najstarszy rajd na świecie obchodzi właśnie swoje stulecie. Organizatorzy przygotowali dla nas praktycznie nową trasę zawodów, a odcinki specjalne znane z ubiegłych lat mocno zmieniły swoją konfigurację. Czeka nas wielkie rajdowe święto ze wspaniałą pogodą i z niesamowitą obsadą kierowców. Duże emocje, oprócz szutrowych oesów, wywołuje u mnie ostatni odcinek rajdu na ulicy Karowej, jak i meta w stolicy na błoniach Stadionu Narodowego. Czeka nas niezwykła przygoda! – dodał doświadczony pilot, Jakub Wróbel.

Lista zgłoszeń do ORLEN 77. Rajd Polski jest naprawdę imponująca. O punkty powalczą uczestnicy naszego krajowego czempionatu, a także załogi rywalizujące w mistrzostwach Europy czy też świata. Na starcie zobaczymy m.in. kierowców dobrze znanych z cyklu WRC, jak Andreasa Mikkelsena - triumfatora rajdu z lat ubiegłych, czy też Craiga Breena.

Partnerami duetu Wróblewski i Wróbel są PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, Topp-Cars oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×