Rajd Irlandii: Kajetanowicz drugi w kwalifikacjach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  /
Materiały prasowe / /

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Barana mieli drugi czas odcinka kwalifikacyjnego przed Rajdem Irlandii. Wygrał niedawny uczestnik cyklu WRC, Elfyn Evans.

Ponad 4-kilometrowa trasa wytyczona przez jako odcinek kwalifikacyjny przed drugą rundą mistrzostw Europy, sprawiła zawodnikom wiele problemów. Duża część oesu była pokryta błotem, przez co wielu kierowców nie uniknęło wyjazdu poza drogę.

Najlepszym czasem popisał się Elfyn Evans. Triumfator tegorocznych edycji Rajdu Monte Carlo i Szwecji w klasie WRC2, był o 4,5 sekundy szybszy od drugiego Kajetana Kajetanowicza. Obrońca tytułu pokonał o 0,6 sekundy trzeciego Alastaira Fishera.

Trzynasty czas uzyskał inny z Polaków walczący w Irlandii o punkty do klasyfikacji ERC, Jarosław Kołtun. Pozycję niżej uplasował się Wojciech Chuchała, który powalczy w weekend o drugie zwycięstwo w ERC2. 21. był Łukasz Pieniążek.