Największe nieobecne na igrzyskach w Rio de Janeiro. Wśród nich znalazła się Polka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Karolina Kudłacz-Gloc w meczu reprezentacji Polski
PAP / Karolina Kudłacz-Gloc w meczu reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Międzynarodowy portal o piłce ręcznej stworzył listę dziesięciu największych gwiazd kobiecej piłki ręcznej, których zabraknie w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Wśród nich znalazło się miejsce dla Polki - Karoliny Kudłacz-Gloc.

Dziennikarze portalu Handball-Planet.com wybrali zawodniczki, których reprezentacje nie zakwalifikowały się na igrzyska. Według nich najbardziej szkoda, że w Rio de Janeiro nie zagra Anita Görbicz, węgierska szczypiornistka, w 2005 roku wyróżniona przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej tytułem najlepszej zawodniczki na świecie. Oprócz niej na liście znalazły się przedstawicielki Serbii, Niemiec, Danii, Chorwacji i Polski.

Na dziewiątym miejscu uplasowano liderkę Biało-Czerwonych, Karolinę Kudłacz-Gloc. Polki o przepustki do Rio de Janeiro walczyły do samego końca, niestety poległy w turnieju kwalifikacyjnym w Astrachaniu, gdzie musiały uznać wyższość Szwedek i Rosjanek.

W Brazylii zagra dwanaście zespołów - Norwegia, Rumunia, Czarnogóra, Brazylia, Hiszpania, Angola, Holandia, Rosja, Szwecja, Francja, Argentyna, Korea Południowa.

Lista największych gwiazd, które nie zagrają w turnieju olimpijskim:

1. Anita Görbicz (Węgry) 2. Andrea Lekić (Serbia) 3. Clara Woltering (Niemcy) 4. Dragana Cvijic (Serbia) 5. Maria Fisker (Dania) 6. Jelena Grubisic (Chorwacja) 7. Zsuzsanna Tomori (Węgry) 8. Andrea Penezić (Chorwacja) 9. Karolina Kudłacz-Gloc (Polska) 10. Susann Muller (Niemcy)

ZOBACZ WIDEO Piotr Dębowski: Kadra szczypiornistów? To będzie mieszanka wybuchowa (źródło: TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: