Rio 2016: pierwszy dzień igrzysk za nami!

Brązowy medal Rafała Majki, ale i niespodziewana porażka Agnieszki Radwańskiej - pierwszy dzień igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro był pełen emocji dla polskich kibiców. Fanów na całym świecie zszokowała z kolei kontuzja francuskiego gimnastyka.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski

Rafał Majka zdobył w sobotę pierwszy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 26-latek zakończył kolarski wyścig ze startu wspólnego na trzecim miejscu i sięgnął po brąz!

Zmagania miały bardzo dramatyczny przebieg. Przez wiele kilometrów prowadził Michał Kwiatkowski, jednak problemy mięśniowe wykluczyły go z walki o medal. Mistrz świata z Ponferrady zrobił jednak wielką robotę dla Majki, który ostatecznie dołączył do czołówki i na kilkadziesiąt kilometrów przed metą ruszył do ucieczki wraz z Vincenzo Nibalim i Sergio Henao.

Gdy na zjeździe obaj rywale Polaka przewrócili się, kolarz z Zegartowic pomknął samotnie do mety. Ostatecznie dogonili go Greg Van Avermaet i Jakob Fuglsang, ale Majka zdobył brązowy medal, spełniając życiowe marzenie i osiągając ogromny sukces.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×