Rio 2016. Tenis stołowy: wyniki III rundy singla kobiet

Pierwsze osiem miejsc w 1/8 finału turnieju tenisa stołowego kobiet na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zostało zajętych w niedzielny wieczór przez zwyciężczynie meczów trzeciej rundy.

Krzysztof Sędzicki

Najwięcej emocji w sesji gier przyniósł pojedynek Japonki Kasumi Ishikawy, srebrnej medalistki olimpijskiego turnieju drużynowego sprzed czterech lat, z pogromczynią Katarzyny Grzybowskiej-Franc, Kim Song I. Tenisistka stołowa z Korei Północnej przegrywała już z Japonką 0:2 i 2:3, ale zdołała wygrać szóstego i siódmego seta, dzięki czemu znalazła się w gronie szesnastu najlepszych singlistek igrzysk w Rio.

Przeszło godzinę trwał też pojedynek Jie Li z Holandii z reprezentującą Francję Xue Li. Holenderka okazała się lepsza w dwóch pierwszych odsłonach, lecz kolejne trzy padły łupem Francuzki. Xue Li wygrała całe spotkanie, ale dopiero po siedmiu setach rywalizacji.

Bez większych kłopotów ze swoją rywalką poradziła sobie reprezentantka Chin, Ning Ding. Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie pokonała w czterech setach Rumunkę Elizabetę Samarę.

Kasumi Ishikawa (Japonia) - Kim Song I (Korea Płn.) 3:4

W poniedziałek od godziny 15:00 polskiego czasu rozgrywane będą kolejne mecze III rundy:

Xiaoxia Li (Chiny) - Fen Li (Szwecja)
Ho Ching Lee (Hongkong) - Tetjana Birlenko (Ukraina)
Hyowon Suh (Korea Płd.) - Lily Zhang (USA)
I-Ching Cheng (Tajwan) - Viktoria Pawłowicz (Białoruś)
Au Kukuhara (Japonia) - Daniela Monteiro Dodean (Rumunia)
Petrissa Solja (Niemcy) - Myong Sun Ri (Korea Płn.)
Jia Liu (Austria) - Jiao Li (Holandia)
Tianwei Feng (Singapur) - Xia Lian Ni (Luksemburg)

Polki (Katarzyna Grzybowska-Franc i Li Qian) zakończyły udział w turnieju na drugiej rundzie. Mecze czwartej rundy (1/8 finału) zaplanowano na poniedziałek, 8 sierpnia.