Rio 2016: szybki awans Garbine Muguruzy, Alize Cornet rywalką Sereny Williams

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała 6:2, 6:2 Rumunkę Andreeę Mitu i awansowała do II rundy turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.

PAP/EPA / LEONARDO MUNOZ

Garbine Muguruza (WTA 4) miała mieć w I rundzie dużo groźniejszą rywalkę, ale Jelena Janković wycofała się z powodu kontuzji barku. Byłą liderkę rankingu z Serbii zastąpiła Andreea Mitu (WTA 190) i Hiszpanka odniosła nad nią pewne zwycięstwo. Początek należał do Rumunki, która prowadziła 2:0, ale mistrzyni Rolanda Garrosa zdobyła 12 z 14 kolejnych gemów. W trwającym 72 minuty spotkaniu Muguruzie naliczono 19 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Mitu miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. W II rundzie Hiszpanka zmierzy się z Japonką Nao Hibino (WTA 84), której w lutym w Ad-Dausze oddała dwa gemy.

Alize Cornet (WTA 49) wygrała 6:1, 2:6, 6:3 z Johanną Larsson (WTA 71). W ciągu dwóch godzin i 10 minut Francuzka trzy razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała pięć z 16 break pointów. W II rundzie reprezentantka Trójkolorowych zagra z Sereną Williams, z którą ma bilans spotkań 3-3. Wszystkie zwycięstwa nad Amerykanką odniosła w 2014 roku.

To był dobry dzień dla reprezentantek Trójkolorowych, bo awans wywalczyła również Caroline Garcia (WTA 32), która rozbiła 6:1, 6:2 Telianę Pereira (WTA 135). Brazylijce zanotowano cztery piłki wygrane bezpośrednio i 21 pomyłek. Francuzka miała 24 kończące uderzenia i 17 niewymuszonych błędów.

Johanna Konta (WTA 13) pokonała 6:3, 6:1 Stephanie Vogt (WTA 290). Brytyjka zaserwowała siedem asów i zdobyła 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Laura Siegemund (WTA 33) zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:2 Cwetanę Pironkową (WTA 76). Kolejną rywalką Niemki będzie Shuai Zhang, która w sobotę wyeliminowała Timeę Bacsinszky po obronie trzech piłek meczowych.

Igrzyska olimpijskie, Rio de Janeiro (Brazylia)

Program igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro?