Rio 2016: fenomenalni amerykańscy pływacy. Zdobyli już 300 medali w historii igrzysk

Drugi dzień rywalizacji w konkurencjach pływackich był historycznym dla USA. Amerykańscy pływacy zdobyli bowiem 300 medal w historii występów na igrzyskach olimpijskich.

Olga Krzysztofik

Podczas zmagań w Rio de Janeiro reprezentacja USA w pływaniu mężczyzn jest jak zwykle bardzo mocna. Drugiego dnia zmagań zaliczyła historyczny moment, bo zdobyła 300 medal igrzysk olimpijskich.

W Rio na podium Amerykanie stawali już trzykrotnie. W niedzielnych konkurencjach brązowy medal zdobył Cody Miller (100 m żabką), Chase Kalisz był drugi na 400 m stylem zmiennym, a męska sztafeta na 4x100 m stylem dowolnym wywalczyła złoto w składzie Caeleb Dressler, Michael Phelps, Ryan Held i Nathan Adrian.

Duży udział w tym historycznym sukcesie ma właśnie Michael Phelps. Multimedalista igrzysk olimpijskich w swojej karierze zdobył aż 19 złotych medali! W Rio wywalczył już jeden, a ma szansę poprawić swoje statystyki. Phelps będzie startować na 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem motylkowym oraz zmiennym. Na 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym będzie bronił mistrzowskich tytułów wywalczonych cztery lata temu w Londynie.

Po dwóch dniach igrzysk USA jest liderem klasyfikacji medalowej. W Rio Amerykanie zdobyli już dwanaście medali, z czego osiem w konkurencjach pływackich (trzy mężczyzn, pięć kobiet).