Rio 2016: Japonki zabiegały gospodynie. Brazylijki bez szans

W jedynym poniedziałkowym meczu grupy B turnieju olimpijskiego koszykarek Japonki niespodziewanie pokonały Brazylijki (82:66). Azjatki narzuciły niesamowite tempo gry czym wybiła gospodyniom nadzieje na sukces.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / ELVIRA URQUIJO

Brazylijki bardzo chciały odnieść pierwszy triumf na domowym turnieju olimpijskim. Rywalki jednak w miarę szybko wybiły im te marzenia z głów.

O ile jeszcze w pierwszej kwarcie Brazylijki prowadziły wyrównany bój, o tyle od drugiej kwarty na parkiecie wszystko pod kontrolą miały już Azjatki. Japonki narzuciły kosmiczne tempo biegania co wykończyło gospodynie.

W trzeciej ćwiartce ich przewaga wynosiła już nawet 26 punktów. Wynik starała się ratować Iziane Castro Marques, jednak w pojedynkę nie była w stanie wiele wskórać. Co gorsza jej koleżanki zupełnie nie chciały jej pomóc pudłując nawet spod samego kosza.

Ostatecznie zawodniczki z kraju kwitnącej wiśni wygrały 82:66 odnosząc swój drugi triumf w Rio. Wcześniej okazały się lepsze od Białorusinek.

Wynik:

Japonia - Brazylia 82:66 (19:20, 28:13, 26:19, 9:14) (Tokashiki 23, Takada 14, Kurihara 12, Yoshida 11 - Castro Marques 20, Dantas 17, Santos 13, Souza 10)