Rio 2016: piłkarki z USA i Brazylii najlepsze w grupach

Reprezentacja USA zremisowała niespodziewanie z Kolumbią 2:2, ale nie straciła 1. miejsca w grupie G turnieju piłki nożnej kobiet. W grupie E wygrały Brazylijki. Znamy skład ćwierćfinałów.

Reprezentacja USA kobiet w piłce nożnej Newspix / ZUMA / Reprezentacja USA kobiet w piłce nożnej

Amerykanki wygrały grupę G zgodnie z oczekiwaniami, ale już wbrew prawdopodobnemu scenariuszowi zremisowały 2:2 z Kolumbijkami. Co prawda Reprezentacja USA miała optyczną przewagę, ale młoda drużyna z Ameryki Południowej potrafiła znaleźć jej słaby punkt. Bramkarka Hope Solo, którą dotykają w Brazylii drwiny, kapitulowała po banalnych strzałach z rzutu wolnego Cataliny Usme.

Do zaskoczenia nie dopuściły Francuzki, które awansowały do ćwierćfinału z 2. miejsca w grupie G. W meczu z Nową Zelandią zdobyły trzy punkty i tyle samo goli. Pierwszego strzeliła przed przerwą Eugenie Le Sommer, a po przerwie na boisku rządziła Louisa Necib. Francja zagra w następnej fazie z Kanadą.

Dotychczas Brazylijki dają kibicom powody do zadowolenia w przeciwieństwie do zespołu mężczyzn. W ostatnim meczu zamierzały potwierdzić prymat w grupie E i osiągnąć lepszy wynik niż Neymar i spółka w pojedynku z RPA. Skończyło się powtórką z rozrywki, czyli bezbramkowym remisem.

Gospodynie zachowały 1. miejsce w tabeli i w następnej fazie zagrają z Australią. Do ćwierćfinału awansowały również reprezentacje Chin oraz Szwecji. W ich bezpośrednim meczu również bez goli.