Rio 2016: wioślarze powalczą o medale, a siatkarze zagrają z niepokonaną Argentyną

Jeśli pogoda pozwoli, w czwartek aż trzy polskie osady staną przed szansą wywalczenia w wioślarstwie medalu na IO w Rio de Janeiro. Na pływalni wystartuje ostatnia polska nadzieja na podium Konrad Czerniak. Siatkarze zagrają natomiast z Argentyną.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP/EPA / SRDJAN SUKI

Od pięciu dni sportowcy rywalizują o medale w XXI Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Brązowy medal Rafała Majki w pierwszym dniu zmagań miał otworzyć worek medalowy Polaków. Tymczasem mijają kolejne dni, a Polska nadal może pochwalić się tylko jednym medalem przez co frustracja wśród kibiców narasta.

W czwartek istnieje jednak realna szansa, że ta nieudana passa sportowców znad Wisły zostanie przerwana. Jeśli pogoda będzie łaskawsza niż w środę, na torze wioślarskim aż trzy polskie osady realnie mogą włączyć się do walki o medale. Największe szanse, nawet na złoto, w dwójce podwójnej kobiet mają Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

W środę największym rozczarowaniem wśród Polaków był występ na pływalni Radosława Kawęckiego. Wicemistrz świata w swojej koronnej konkurencji 200 m stylem grzbietowym zajął dopiero 17. miejsce w eliminacjach i nie awansował nawet do półfinału. Ostatnią szansą, by chodź trochę odkupić fatalny występ Biało-Czerwonych w tej konkurencji będzie 100 m stylem motylkowym mężczyzn. W eliminacjach wystartują Konrad Czerniak (aktualny wicemistrz Europy na tym dystansie) i Paweł Korzeniowski.

Kolejny krok ku miejscu na olimpijskim podium może uczynić Piotr Myszka. Aktualny mistrz świata w klasie RS:X rozkręca się z wyścigu na wyścig. Po dwóch dniach rywalizacji Polak jest na trzecim miejscu w klasyfikacji łącznej i w czwartek jego podstawowym zadaniem będzie utrzymanie tej lokaty.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Zieliński: będę bronił swojego dobrego imienia (źródło TVP)

Pierwszą konkurencją medalową IO w Rio de Janeiro był strzelanie kobiet z 25 m. Fatalnie zaprezentowała się wówczas Sylwia Bogacka, która zajęła odległe miejsce w eliminacjach i nie wystąpiła nawet w finale. Pięć dni później zawodniczka z Jeleniej Góry dostanie szansę do rehabilitacji w strzelectwie z trzech postaw z 50 m.

W czwartek nie zabraknie także emocji związanych z siatkówką. Bartosz Kurek i jego koledzy powalczą z Argentyną o miano niepokonanej drużyny w grupie B po trzech spotkaniach. O triumf w grupie A rywalizować będą siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek z faworytkami turnieju Larissą Franca i Talitą Antunes Da Rocha. Z kolei Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po dwóch porażkach muszą wygrać z chilijskimi braćmi Grimalt, by pozostać w turnieju.

Tylko zwycięstwo przedłuży także szanse polskich szczypiornistów na awans z grupy. W czwartek podopieczni Tałanta Dujszebajewa zagrają z Egiptem i muszą wygrać, by w kolejnych meczach ze Szwecją i Słowenią nie grać tylko towarzyszko.

Na kolejnej stronie znajduje się szczegółowa rozpiska startu naszych reprezentantów w czwartek.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×