Rio 2016: horror ormiańskiego sztangisty. Przerażająca kontuzja (drastyczne zdjęcia)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney /
Getty Images / Julian Finney /

Do bardzo niebezpiecznego wydarzenia doszło podczas zawodów w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 77 kilogramów na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Sztangista z Armenii doznał przerażającej kontuzji.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas drugiej próby wyniesienia 195 kilogramów, ręka Andranika Karapetyana wygięła się pod nienaturalnym kątem. Mistrz Europy ze łzami w oczach opuścił halę, skąd został przewieziony do szpitala. Zawodnik z Armenii był jednym z faworytów do zdobycia medalu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W kategorii do 77 kilogramów ostatecznie zwyciężył Nijat Rahimow z Kazachstanu, który w pierwszej próbie podrzutu odnotował wynik 202 kilogramów.

{"id":"","title":""}

W kolejnym podejściu Kazach podniósł aż 214 kilogramów i tym samym pobił rekord sprzed ponad 15 lat, należący do Olega Perpeczenowa (210 kg).

Na drugim miejscu znalazł się Xiaojun Lyu z Chin, który pobił swój rekord życiowy w rwaniu. Przed serią w podrzucie Chińczyk znajdował się na pozycji lidera i miał aż 12 kilogramów przewagi nad Rahimowem.

Trzecie miejsce w kategorii do 77 kilogramów zajął Mohamed Mahmoud. Sztangista z Egiptu w rwaniu uzyskał 165 kilogramów, a w podrzucie 196 kilogramów.

Karapetyan był bliski zdobycia medalu olimpijskiego - byłby to również pierwszy krążek Armenii podczas tych igrzysk olimpijskich.