Rio 2016: Tunezja niespodziewanie zatrzymała wicemistrzów świata

W spotkaniu 3. kolejki grupy A turnieju piłkarzy ręcznych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, reprezentacja Kataru zremisowała z Tunezją 25:25.
Tomasz Rosiński
PAP/EPA / MARIJAN MURAT

Katarczycy chcieli w czwartek zrehabilitować się za sromotną porażkę z Francją (20:35), ale Tunezyjczycy nie zamierzali im ułatwiać tego zadania i pragnęli zatrzymać wicemistrzów świata.

Na początku rywalizacji obydwie drużyny badały swoje możliwości i trwała wymiana ciosów - bramka za bramkę (3:3 w 12. minucie konfrontacji). Dopiero, gdy sprawy w swoje ręce wziął Rafael Capote, wicemistrzowie świata objęli prowadzenie 7:5.

Jednak taki obrót spraw nie podłamał tunezyjskich szczypiornistów, w których szeregach brylował Oussama Boughanmi wspomagany przez największego gwiazdora Waela Jallouza i to za ich sprawą na tablicy świetlnej w 25. minucie pojawił się remis 9:9. Tunezyjczycy byli na fali i ostatecznie zwyciężyli w pierwszej odsłonie 12:11.

Po zmianie stron udanie w bramce kadry Tunezji poczynał sobie Marouen Maggaiz, dzięki któremu jego reprezentacyjni koledzy mogli wyprowadzać zabójcze akcje (18:14 w 40. minucie).

Zawodnicy z Kataru próbowali walczyć, ale przez pewien czas nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych rywali. Dopiero w końcowym fragmencie konfrontacji dzięki udanej współpracy duetu Zarko Marković - Capote Katarczycy zbliżyli się do Tunezji na jedno trafienie (21:20).

Tunezyjczycy nie zamierzali się poddawać naporowi srebrnych medalistów ostatnich MŚ i momentalnie objęli prowadzenie 25:21 i byli o krok od swojego pierwszego triumfu w czasie IO 2016. Jednakże ostatnie słowo należało do katarskich piłkarzy ręcznych, którzy rzucili cztery bramki z rzędu (25:25) i uniknęli porażki w tej batalii.