Rio 2016: złoto w sprincie mężczyzn dla Brytyjczyka

Reprezentant Wielkiej Brytanii, Jason Kenny, został mistrzem olimpijskim w sprincie mężczyzn w kolarstwie torowym. Srebro zdobył jego rodak Callum Skinner, a brąz Rosjanin Denis Dmitrijew.

W wielkim finale o złoto rywalizowali Brytyjczycy Jason Kenny i Callum Skinner. Pierwszy z wymienionych pokonał swojego rodaka o 0.113 sekundy. Z kolei w pojedynku o brąz Rosjanin Denis Dmitrijew okazał się lepszy o 0.072 sekundy od Australijczyka Matthew Glaetzera.

W te konkurencji startowali Polacy. Zarówno Damian Zieliński, jak i Rafał Sarnecki najpierw przegrali swoje wyścigi w 1/16 finału, a potem batalię o 1/8 finału w repasażach.