KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rio 2016. Amerykanka w hidżabie wywołała skandal

Ibtihaj Muhammad, czyli pierwsza Amerykanka w hidżabie, która zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio, jednym zdjęciem wywołała ogromny skandal na tle religijnym.

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Ibtihaj Muhammad Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Ibtihaj Muhammad

Ibtihaj Muhammad w Stanach Zjednoczonych stała się gwiazdą występującą w telewizji i nawołującą do równouprawnienia dziewcząt i kobiet. Do tego na nowojorskim Times Square promowała szermierkę u boku Michelle Obamy. "Time" umieścił ją w gronie 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie w 2016 roku.

Mało tego, Muhammad miała nieść flagę USA podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Ta wiadomość wywołała ogromne poruszenie wśród amerykańskiej społeczności, która zwracała uwagę na fakt, iż dotąd nie odniosła ona żadnego sukcesu. Decyzja zatem miała być polityczna. Ostatecznie jednak flagę niósł Michael Phelps, multimedalista igrzysk i żywa legenda pływania.


Na tym się jednak nie skończyło. Niedawno w internecie pojawiło się zdjęcie Amerykanki w hidżabie. Muhammad, która wielokrotnie narzekała na złe traktowanie muzułmanów, pozuje na nim na jeńca państwa islamskiego. Natomiast stojąca obok koleżanka udaje, że podrzyna jej gardło.

ZOBACZ WIDEO Piotr Myszka: Nie mam sobie nic do zarzucenia (źródło TVP)

Gdyby tego było mało, 30-letnia Amerykanka wyraża swoje poparcie dla Black Lives Matter ("czarne życie się liczy"). Kilka lat temu zwracała ona uwagę na nierówności na tle rasowym, ale późniejsze działania stały się coraz bardziej radykalne.

Zresztą coraz częściej Muhammad wypomina się hipokryzję. Muzułmanka uskarża się bowiem na Amerykanów, a jednocześnie na Twitterze otwarcie krytykuje Żydów.

W Rio de Janeiro 30-letnia zawodniczka zdobyła brąz w szabli drużynowej kobiet. Tym samym przeszła do historii, jako pierwsza Amerykanka w hidżabie, która zdobyła medal na igrzyskach olimpijskich.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×