Rio 2016: niesamowite! Nie zgadniesz, ile czasu Boltowi zajęło zdobycie wszystkich złotych medali

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/LUKAS COCH /
PAP/EPA / PAP/EPA/LUKAS COCH /

Niezaprzeczalnie król sprintu jest tylko jeden i jest nim Usain Bolt. Jamajczyk ma już na koncie siedem złotych medali igrzysk olimpijskich.

W tym artykule dowiesz się o:

Usain Bolt ma na swoim koncie dokładnie siedem złotych medali igrzysk olimpijskich. Trzy wywalczył w Pekinie, tyle samo w Londynie, a w Rio chce powtórzyć ten świetny wynik. Przed startem konkurencji lekkoatletycznych zapowiadał, że do Rio przyjechał, by napisać historię. Zaczął ją pisać od złota zdobytego na 100 m.

W finale na 100 m w Pekinie pobiegł w czasie 9,69 sek, ustalając ówczesny rekord świata. Cztery dni później na dystansie 200 m złoto wybiegał z rezultatem 19,30 sek, co było wtedy rekordem świata i olimpijskim. Na najwyższym stopniu podium stanął również w sztafecie 4x100 m. Tutaj też padł rekord świata i olimpijski, a Jamajczycy osiągnęli czas 37,10 sek.

W Londynie na 100 m pobił rekord olimpijski, który wynosił 9,63 sek. Natomiast na dystansie 200 m zwyciężył z czasem 19,32 sek. Rekord świata i olimpijski padł również w sztafecie 4x100 m. Jamajczycy uzyskali czas 36,84 sek.

Na razie w Rio odbył się finał biegu na 100 m. W walce o złoto Bolt był bezkonkurencyjny, uzyskując czas 9,81 sek. Przed nim jeszcze rywalizacja na dystansie 200 m i w sztafecie 4x100 m.

Zdobycie pięciu złotych medali w indywidualnych konkurencjach zajęło Usainowi Boltowi dokładnie 67,75 sek, czyli nieco ponad minutę! Natomiast w sztafecie było to 73,94 sek.