Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rio 2016: Przybytek i Kołodziński spadli na 5. miejsce w klasie 49er

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński spadli na piąte miejsce w klasie 49er po kolejnym dniu zmagań na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Liderami pozostali Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
AFP / William West

Poniedziałek był trzecim dniem olimpijskich zmagań w żeglarskiej klasie 49er. Pogoda pozwoliła organizatorom na przeprowadzenie kolejnych trzech wyścigów.

Początkowo pisaliśmy, że Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmowali po sobotnich wyścigach ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak Polacy wygrali protest za nieukończony szósty wyścig i otrzymali zadośćuczynienie. W związku z tym zamiast 21 punktów zostało im przyznane jedynie 9,3. Dzięki temu nasi żeglarze ruszali do poniedziałkowych startów z trzeciej lokaty.

Nie był to natomiast najlepszy dzień w ich wykonaniu, bo rozpoczęli go miejscem dziewiętnastym. W drugim wyścigu polscy żeglarze minęli linię mety jako jedenasty duet, a w trzecim starcie przypłynęli na siódmym miejscu. W efekcie spadli w klasyfikacji generalnej z pozycji trzeciej na piątą.

Liderami niezmiennie od początku regat są główni faworyci do końcowego triumfu, Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii. Wicemistrzowie olimpijscy sprzed czterech lat, a także aktualni mistrzowie świata są coraz bliżej tego celu, bo po miejscach drugim, trzecim oraz pierwszym, powiększyli swoją przewagę nad drugą ekipą brazylijskich regat z trzech do osiemnastu punktów.

Drugą pozycję utrzymali Niemcy Erik Heil i Thomas Ploessel, którzy tego dnia zajęli miejsca piętnaste, czwarte oraz piąte. Z szóstej na trzecią pozycję awansowali natomiast mistrzowie olimpijscy z Londynu, Australijczycy Nathan Outteridge i Iain Jensen. Oni najpierw zameldowali się na mecie jako czwarta załoga w stawce, a następnie zajęli miejsca piąte i ósme.

Kolejnym dniem startów będzie wtorek. W środę zawodnicy będą mieli dzień przerwy, a w czwartek 18 sierpnia odbędzie się tylko wyścig medalowy, który jest punktowany podwójnie i w którym wystartuje dziesięć najlepszych załóg klasyfikacji generalnej.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej w klasie 49er:

Miejsce Zawodnicy Kraj Punkty
1. Peter Burling i Blair Tuke Nowa Zelandia 21
2. Erik Heil i Thomas Ploessel Niemcy 39
3. Nathan Outteridge i Iain Jensen Australia 54
4. Julien D'Ortoli i Noe Delpech Francja 56
5. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński Polska 65,3
6. Ryan Seaton i Matthew McGovern Irlandia 66
7. Dylan Fletcher-Scott i Alain Sign Wielka Brytania 70
8. Jonas Warrer i Christian Peter Luebeck Dania 71
9. Yago Lange i Klaus Lange Argentyna 72
10. Marco Grael i Gabriel Borges Brazylia 80

   

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Piotr Myszka: Nie mam sobie nic do zarzucenia (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×