Rio 2016. Tenis stołowy: Chinki spróbują obronić złoto

To była dość szybka gra. Chińskie tenisistki stołowe pokonały Singapurki w trzech setach i staną przed szansą ponownej obrony złotego medalu olimpijskiego w turnieju drużynowym.

Krzysztof Sędzicki
Tenis stołowy Getty Images / David Ramos / Tenis stołowy

Spotkanie trwało zaledwie dziesięć setów. Pierwsze spotkanie Li Xiaoxia wygrała z Feng Tianwei 3:0, choć walka w setach była dość wyrównana. Później mistrzyni olimpijska w singlu, Ning Ding wygrała z Yihan Zhou 3:1, choć w dwóch ostatnich odsłonach Chinka zdeklasowała rywalkę do 6 i do 2. Pojedynek deblowy to już był właściwie teatr jednego zespołu - reprezentacji Chin.

W finale Chinki zmierzą się z reprezentacją Niemiec, która pokonała Japonię po piekielnie zaciętym, pięciomeczowym boju. Spotkanie o złoty medal zostanie rozegrane w nocy z wtorku na środę polskiego czasu o godzinie 00:30. Osiem i pół godziny wcześniej piłeczka pingpongowa pójdzie w ruch w meczu o brąz, gdzie zawodniczki z Singapuru zagrają z Japonkami.

Chiny - Singapur 3:0

Li Xiaoxia - Feng Tianwei 3:0 (12:10, 11:8, 11:9)
Ding Ning - Yihan Zhou 3:1 (11:7, 9:11, 11:6, 11:2)
Liu Shiwen/Ding Ning - Mengyu Yu/Yihan Zhou 3:0 (11:4, 11:1, 11:9)