Rio 2016: japońsko-duński finał gry podwójnej badmintona

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/ESTEBAN BIBA /
PAP/EPA / PAP/EPA/ESTEBAN BIBA /

Ayaka Takahashi i Misaki Matsumoto z Japonii oraz Dunki - Christinna Pedersen i Kamilla Rytter Juhl zmierzą się ze sobą w olimpijskim finale turnieju deblowego w badmintona.

W tym artykule dowiesz się o:

Japonki w półfinale w dwóch setach pokonały reprezentantki Korei Południowej Kyung Eun Jung i Seung Chan Shin, natomiast badmintonistki z Danii okazały się lepsze od chińskiego duetu Yuanting Tang / Yang Yu, lecz potrzebowały do zwycięstwa trzech setów.

Spotkania o medale zaplanowano na 18 sierpnia. O 15:10 czasu polskiego rozpocznie się mecz o brąz, a 100 minut później zacznie się mecz mający wyłonić nowe mistrzynie olimpijskie.

Wyniki półfinałów gry podwójnej kobiet:

Ayaka Takahashi / Misaki Matsumoto (Japonia) - Kyung Eun Jung / Seung Chan Shin (Korea Południowa) 2:0 (21:16, 21:15)

Yuanting Tang / Yang Yu (Chiny) - Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl (Dania) 1:2 (16:21, 21:14, 19:21)

Mecz o 3. miejsce:

Kyung Eun Jung / Seung Chan - Yuanting Tang / Yang Yu (18 sierpnia, godz. 15:10)

Finał:

Ayaka Takahashi / Misaki Matsumoto - Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl (18 sierpnia, godz 16:50)

{"id":"","title":""}