Rio 2016. Zapasy: Porażka Moniki Michalik

Monika Michalik 0:5 przegrała z Japonką Kawai Risako i straciła szanse na złoty medal. Polka może jeszcze wystąpić w repasażach i powalczyć o brąz, jeśli rywalka awansuje do finału.

Michał Piegza

Przeciwniczką Polki w 1/8 finału zapasów kobiet do 63 kg była Japonka Kawai Risako. Starcie źle rozpoczęła nasza reprezentantka, która walczyła pasywnie i decyzją sędziów miała minutę, aby wykonać akcję techniczną. Nie udało jej się tego uczynić i Japonka objęła prowadzenie 1:0, chwilę później Azjatka zdobyła kolejne dwa punkty.

Michalik starała się zaatakować rywalkę, ale w 4. minucie walki została sprowadzona do parteru i Japonka prowadziła 5:0.

Nasza reprezentantka starała się zapunktować, ale nie udało jej się to i Risako pewnie wygrywając walkę 5:0 awansowała do ćwierćfinału.

Monika Michalik ma szansę startu w repasażach. Stanie się tak tylko wtedy kiedy do finału awansuje Japonka.