Rio 2016. Kajakarstwo: Ewelina Wojnarowska na dwunastym miejscu

Ewelina Wojnarowska uplasowała się na czwartej pozycji w finale B wyścigu na 500 metrów i zakończyła igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro na dwunastej lokacie.

Marcin Górczyński
AFP / Damien MEYER / AFP

Polka nie zdołała awansować do grona najlepszych i pozostała jej walka o miejsca 9-16. W finale B trzymała się z przodu, ale musiała uznać wyższość trzech rywalek. Czwarte miejsce w wyścigu sprawiło, że Ewelina Wojnarowska została 12 zawodniczką igrzysk na dystansie 500 metrów.

Złoto trafiło w ręce Węgierki Danuty Kozak. To już drugie zwycięstwo kajakarki w Rio de Janeiro. Wcześniej razem z Gabriellą Szabo zwyciężyła w dwójce na 500 metrów.
Po brąz sięgnęła z kolei Nowozelandka Lisa Carrington, która na 200 metrów okazała się lepsza od Marty Walczykiewicz.