Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rio 2016: 8. miejsce Przybytka i Kołodzińskiego, Burling i Tuke mistrzami w klasie 49er

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 8. miejsce w klasie 49er na igrzyskach w Rio de Janeiro. Złote medale już wcześniej zapewnili sobie Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing

W czwartek w żeglarskiej klasie 49er odbył się tylko wyścig medalowy, który jest punktowany podwójnie i w którym wystartować mogło dziesięć najlepszych załóg klasyfikacji generalnej.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński ruszali do wyścigu medalowego z dziesiątej pozycji. W nim Polacy zajęli piąte miejsce i w regatach olimpijskich zajęli ostatecznie ósmą pozycję. Dla naszych żeglarzy był to drugi występ na igrzyskach. Przed czterema laty w Weymouth podczas igrzysk w Londynie zajęli trzynaste miejsce więc tym razem poprawili swoje osiągnięcie.

Natomiast złote medale zapewnili sobie jeszcze przed czwartkowym startem Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii, którzy jeszcze przed igrzyskami byli uważani za głównych faworytów do końcowego triumfu, ponieważ po igrzyskach w Londynie, gdzie zajęli drugie miejsce, nie przegrali ani jednych zawodów międzynarodowych. Było to możliwe, ponieważ zajmującą drugą pozycję załogę wyprzedzali aż o trzydzieści cztery punkty.

Wicemistrzowie olimpijscy sprzed czterech lat, a także aktualni mistrzowie świata zajęli w wyścigu medalowym miejsce pierwsze, potwierdzając swoją dominację. Nowozelandczycy na koniec olimpijskich zmagań wypracowali przewagę aż czterdziestu trzech punktów nad następną ekipą.

Drugiej pozycji po wtorkowej rywalizacji nie utrzymali Niemcy Erik Heil i Thomas Ploessel, którzy tego dnia zajęli miejsce ósme i zdobyli brązowe medale. Na czwartej pozycji metę minęli mistrzowie olimpijscy sprzed czterech lat, Australijczycy Nathan Outteridge i Iain Jensen, co pozwoliło im wskoczyć na drugi stopień podium i cieszyć się ze zdobycia srebrnych medali.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej w klasie 49er:

Miejsce Zawodnicy Kraj Punkty
1. Peter Buling i Blair Tuke Nowa Zelandia 35
2. Nathan Outteridge i Iain Jensen Australia 78
3. Erik Heil i Thomas Ploessel Niemcy 83
4. Jonas Warrer i Christian Peter Luebeck Dania 98
5. Julien D'Ortoli i Noe Delpech Francja 100
6. Dylan Fletcher-Scott i Alain Sign Wielka Brytania 100
7. Yago Lange i Klaus Lange Argentyna 111
8. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński Polska 118,3
9. Diego Botin i Iago Lopez Marra Hiszpania 120
10. Ryan Seaton i Matthew McGovern Irlandia 121

  

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": fawele - ciemna karta Brazylii (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×