Rio 2016: piłka wodna: złoto dla niesamowitych Serbów

W turnieju piłki wodnej mężczyzn zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. W Rio po złoto sięgnęli Serbowie, którzy w wielkim finale pokonali Chorwatów. Na najniższym stopniu podium stanęli Włosi.

Olga Krzysztofik
PAP/EPA / EPA/Tibor Illyes

W sobotę 20 sierpnia odbyły się cztery spotkania piłki wodnej mężczyzn. O poszczególne lokaty walczyli Brazylijczycy i Hiszpanie (7. miejsce), Węgrzy i Grecy (5. miejsce), Czarnogórcy i Włosi (3. miejsce), a także Chorwaci i Serbowie (1. miejsce).

Zwieńczeniem całego turnieju była właśnie konfrontacja Chorwatów z Serbami. To drudzy z wymienionych nadawali tempo pojedynkowi, a ostatecznie wygrali pewnie, bo 11:7. Srebro przypadło więc Chorwatom.

Na najniższym stopniu podium stanęli Włosi, którzy w spotkaniu o brązowy medal pokonali reprezentację Czarnogóry 12:10.