Rio 2016. Dublet dla Rosjanek w gimnastyce artystycznej

Margarita Mamun została mistrzynią olimpijską w wieloboju indywidualnym w gimnastyce artystycznej podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Tuż za Rosjanką uplasowała się jej rodaczka, Jana Kudriawcewa.

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk

Po piątkowych kwalifikacjach w grze o medale zostało 10 zawodniczek. Już od pierwszej z pięciu kolejek na prowadzenie wysunęła się Margarita Mamun, a na kolejnych miejscach plasowały się druga z Rosjanek, Jana Kudriawcewa i reprezentująca Ukrainę Żanna Rizatdinowa.

Taki stan rzeczy utrzymał się do końca rywalizacji i to 20-letnia moskwianka mogła cieszyć się ze swojego pierwszego złotego medalu olimpijskiego. Dla Kudriawcewej zdobyty krążek również jest tym debiutanckim, jednak młodsza z Rosjanek może czuć rozczarowanie swoim indywidualnym występem - to ona sięgała wygrywała wielobój w trzech ostatnich edycjach mistrzostw świata.

Wyniki finału w wieloboju indywidualnym w gimnastyce artystycznej:

1. Margarita Mamun (Rosja)
2. Jana Kudriawcewa (Rosja)
3. Żanna Rizatdinowa (Ukraina)

ZOBACZ WIDEO Tałant Dujszebajew: 40 lat dla Polski bez medalu to wystarczająca motywacja (źródło TVP)


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×