Rio 2016. 24-letnia klątwa przerwana! Ręczni pierwszym półfinalistą od igrzysk w Barcelonie 1992

Polscy piłkarze ręczni pokonali Chorwację 30:27 i zameldowali się w półfinale turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. To pierwsza nasza drużyna, która awansowała do najlepszej czwórki igrzysk od Barcelony 1992.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Cóż to był za mecz, cóż to był za występ polskich szczypiornistów! Biało-Czerwoni po kapitalnej grze pokonali faworyzowanych Chorwatów i pewnym krokiem weszli do półfinału igrzysk olimpijskich w Rio. Dla polskiego sportu drużynowego to pierwszy półfinał od 24 lat. Dla szczypiorniaka - pierwszy od 40 lat i Montrealu 1976.

Prób awansu do półfinału igrzysk było w ostatnich latach kilka. Od 1992 roku i sukcesu polskich piłkarzy nożnych na turnieju w Barcelonie (zdobyli wtedy srebro) sztuka ta nie udała się siatkarzom, koszykarkom, hokeistom i siatkarkom. Próbowali też szczypiorniści, ale w Pekinie w 2008 roku polegli w ćwierćfinale z Islandią. W nocy ze środy na czwartek przełamali jednak 24-letnią niemoc i wkrótce zagrają o finał z Danią. 

Przypominamy wcześniejsze występy naszych drużyn na igrzyskach od 1996 roku w Atlancie.

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • czerwiec1942 Zgłoś komentarz
  Zalosne, bezmyślne, bez pomyslu walenie w mur srodkiem boiska czworka zawodnikow i stojących, nieproduktywnych skrzydłowych. Z Dania czeka nas kleska !!!
  • lela Zgłoś komentarz
   Chyba nikt nie przypuszczał,że ręczni zajdą dalej niż siatkarze
   • ello12 Zgłoś komentarz
    Finał Panowie prosimy o finał, aż chce się dla tak walecznie nastawionych fighterów kibicować.
    • Imisirah Zgłoś komentarz
     Przełamanie w stylu "Cud w Brazylii" ;-)