Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Mistrzostwa Europy w Rugby 7: Polki powalczą o medale

W pierwszy weekend lipca na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrany zostanie drugi turniej mistrzostw Europy w rugby 7.

AB
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Materiały prasowe / Mistrzostwa Europy w Rugby 7

Bilety na to wydarzenie można już nabyć za pośrednictwem serwisu „Kup Bilet”, sprzedaż ruszyła 10 czerwca. Transmisję z całej imprezy będzie można śledzić w TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz na stronie sport.tvp.pl.

Drugi turniej mistrzostw Europy w rugby 7 miał pierwotnie odbyć się w Moskwie, ale po inwazji tego kraju na Ukrainę został Rosjanom odebrany i dzięki skutecznemu lobbingowi naszych przedstawicieli, przyznany Polakom. Fani tej dyscypliny w naszym kraju po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć na żywo reprezentację kobiet, czyli srebrne medalistki sprzed roku. Sprzedaż biletów na turniej ruszyła 10 czerwca, a dla tych którym nie uda się wybrać do Krakowa, TVP Sport przygotowała wiele godzin transmisji z trzech dni turnieju.

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Mistrzostwa Europy w Rugby 7
Polki z szansami na medale

Zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet, w Krakowie wystąpi po dziesięć najsilniejszych reprezentacji ze Starego Kontynentu. Zabraknie oczywiście zawieszonych Rosjan i Rosjanek, jednak poza nimi na stadionie im. Henryka Reymana będziemy oglądać europejską czołówkę.

Wśród mężczyzn warto zwrócić uwagę na broniących tytułu Hiszpanów, którzy zarówno w rugby siedmioosobowym, jak i w klasycznej odmianie piętnastoosobowej poczynili ogromne postępy i coraz pewniej czują się w rywalizacji ze światowymi potęgami. Wyzwanie im rzucić może zawsze groźna Francja, jedna z nacji dominujących w rugby 15. O medale powinni powalczyć także Niemcy i Portugalczycy. Dla Polaków ćwierćfinał będzie dobrym wynikiem, choć na swoim podwórku zawsze mogą spróbować powalczyć o coś więcej. Poza tym w Krakowie zobaczymy także Belgię, Czechy, Gruzję, Litwę i Włochów.

Dużo większe apetyty mamy w rywalizacji kobiet. Podopieczne Janusza Urbanowicza w poprzedni sezonie wywalczyły historyczne wicemistrzostwo Europy i teraz, pod nieobecność Rosjanek, są w gronie głównych kandydatek do medali! Na pewno nie będzie im łatwo, bo „Biało-Czerwonym” przyjdzie walczyć z takimi potęgami jak Francja, Irlandia czy Hiszpania, ale nasze zawodniczki, występujące po raz pierwszy przed swoimi kibicami, więc będą piekielnie zmotywowane, żeby zająć medalową pozycję.

W rywalizacji kobiet stawkę drużyn uzupełnią Belgia, Czechy, Rumunia, Szkocja i Walia.

Mistrzostwa na ekranie

Przejęty od Rosjan turniej to wielkie wydarzenie dla całego polskiego rugby, które w ostatnich miesiącach ma doskonałą passę. To również znakomita okazja do promocji tej dyscypliny, szczególnie, że nasza kadra ma szansę zaprezentować się z dobrej strony, a w przypadku kobiet nawet powalczyć o medale.

Dlatego Polski Związek Rugby, we współpracy z TVP Sport, która już drugi sezon pokazuje zmagania Ekstraligi oraz mecze reprezentacji piętnastoosobowej, przygotował dla wszystkich kibiców wiele godzin transmisji, wywiady i studio, w którym eksperci będą wyjaśniać tajniki tej pięknej dyscypliny.

Cały turniej będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. To jednak nie wszystko, bo każdego dnia na kanale TVP Sport również będzie można zobaczyć przynajmniej parę godzin transmisji z mistrzostw, a także studio przed i po kluczowych spotkaniach. W telewizji obejrzymy głównie mecze naszych reprezentacji, a także decydujące starcia turnieju począwszy od półfinałów, aż po mecze o medale.

Trzy dni sportowych emocji

Turniej w Krakowie potrwa od 1 do 3 lipca. Zawody rozpoczną się w piątek o godzinie 13:00 meczami kobiet, a zakończą męskim finałem, który będziemy mogli zobaczyć w niedzielę o godzinie 17:15. W pierwszym dniu, kiedy będą trwały mecze eliminacyjne, zmagania potrwają do 21:15. W pozostałe dni rywalizację będzie można śledzić od 10:00 do 18:00.

Na piątek i sobotę przewidziane są mecze w dwóch grupach liczących po pięć drużyn. W niedziele zmagania rozpoczną się od spotkań o miejsca 5-8, a także od półfinałów. Finał rywalizacji kobiet przewidziany jest na 16.15, natomiast godzinę później o wygraną w turnieju powalczą panowie.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się 10 czerwca. Wejściówki na mistrzostwa Europy w Krakowie będą dostępne za pośrednictwem serwisu Kup Bilet na stronie www.kupbilet.pl.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×