Paweł Fajdek znowu zdeklasował rywali. Był bezkonkurencyjny w Eugene

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Paweł Fajdek
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z ogromną łatwością zwyciężył w konkursie rzutu młotem podczas Diamentowej Ligi w Eugene. Na najniższym stopniu podium stanął drugi z naszych reprezentantów - Wojciech Nowicki.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrz świata spalił dwie próby, ale wszystkie cztery, które zostały oddane prawidłowo, były lepsze od rywali. Najlepiej Paweł Fajdek spisał się w drugim podejściu. Wówczas udało mu się posłać młot na odległość 80,28 m, co jest o 40 centymetrów gorszym wynikiem niż jego najlepsze osiągnięcie z tego roku.

26-letni zawodnik później nie zdołał już przekroczyć granicy 80 metrów, ale i tak był bezkonkurencyjny. Drugie miejsce w amerykańskim Eugene zajął Dilshod Nazarow. Młociarz z Tadżykistanu miał kiepskie otwarcie, ale - podobnie jak nasz mistrz - już w drugiej próbie spisał się znacznie lepiej. 34-letni lekkoatleta uzyskał wynik 78,12m.

Reguła drugiego rzutu sprawdziła się również u Wojciecha Nowickiego. Brązowy medalista mistrzostw świata z ubiegłego roku uzyskał wynik 76,86m, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Niestety, do minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro trochę zabrakło (minimum wynosi 77 metrów).

Fatalnie w Eugene spisali się dwaj zawodnicy ze świetnymi życiówkami - Krisztian Pars i Kibwe Johnson. Obaj nie są w dobrej dyspozycji, o czym świadczy fakt, że zajęli dwa ostatnie miejsca w konkursie.