Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielki rywal Polaków zdyskwalifikowany. Nie obroni olimpijskiego złota

Aktualny mistrz olimpijski w rzucie młotem, Dilszod Nazarow, został zdyskwalifikowany na dwa lata i nie będzie w stanie przystąpić w Tokio do obrony tytułu.
PS
Dilszod Nazarow mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Dilszod Nazarow mistrz olimpijski z Rio de Janeiro

W 2016 roku, w Rio de Janeiro, Dilszod Nazarow, został mistrzem olimpijskim w rzucie młotem, pokonując m.in. brązowego medalistę, Wojciecha Nowickiego. W Tokio Nazarow nie będzie mógł przystąpić do obrony tytułu. 

Athletics Integrity Unit, niezależna organizacja walcząca z dopingiem w lekkiej atletyce, poinformowała w czwartek, że reprezentant Tadżykistanu został zawieszony na dwa lata. 

Początek kary datowany jest na wrzesień 2019, kiedy to Nazarow został po raz pierwszy tymczasowo zawieszony po ponownym teście jego próbki z mistrzostw świata w 2011 roku. Test dał pozytywny wynik dla jednej z niedozwolonych substancji - sterydowego turinabolu. 

W związku z tym wszystkie wyniki Nazarowa, w latach 2011-2013, zostały anulowane - między innymi tytuł mistrza Azji w rzucie młotem. 

W swoim dorobku Nazarow ma także srebro mistrzostw świata, które zdobył w 2015 roku, w Pekinie.

Czytaj także:
Kolejne zakażenia po HME w Toruniu. Wiemy, kogo dopadł koronawirus
"To będzie połączenie ognia i wody!". Joanna Jóźwik i Patryk Dobek stworzą niecodzienny team

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Wystrzelił jak z armaty. Jeszcze o nim usłyszymy

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • yes Zgłoś komentarz
  wzrost: Nazarow 1,86, Nowicki 1,96, Fajdek 1,85....
  • Grieg Zgłoś komentarz
   Złoto na IO 2016 było ostatnim sukcesem Nazarowa, więc jego dyskwalifikacja nie ułatwi za bardzo innym czołowym młociarzom walki o medale.
   • Pawel.P Zgłoś komentarz
    Jakiś bandyta cenzuruje wpisy na waszej stronie nie jest to przypadkiem wasz pracownik z W-P???Jakie wy dajecie świadectwo wiarygodności jak wy stosujecie CENZURĘ??:?
    • yes Zgłoś komentarz
     Sprawdziłem na listach światowych - wykazują życiówkę Nazarowa 80,71m z maja 2013. Drugi jego wynik, to 80,62 z lipca 2014. Spadnie wówczas z miejsca 74 na 82 w historii światowego
     Czytaj całość
     młota. Dodam, że rekordzistą świata jest nadal Sedych - 87,74m z 1986.W pierwszej setce zawodników widzę (kolejno według wyników): Fajdka, Ziółkowskiego, Nowickiego, Kondratowicza, Macieja Pałyszkę (syna Zbigniewa) i Kwaśnego.
     • yes Zgłoś komentarz
      Nie komentuję anonima. "Początek kary datowany jest na wrzesień 2019, kiedy to Nazarow został po raz pierwszy tymczasowo zawieszony po ponownym teście jego próbki z mistrzostw
      Czytaj całość
      świata w 2011 roku" - skoro zdyskwalifikowany na 2 lata, to we wrześniu 2021 będzie już mógł wygrywać nawet z najlepszymi. Dodam, że zdyskwalifikowany Nazarow skończy w maju tego roku 39 lat. Ma anulowane wszystkie wyniki 2011-2013. Miał 10 miejsce w finale IO 2012 w Londynie. Nie to wpływu na miejsca Polaków; Ziółkowski był lepszy (7 miejsce), natomiast Fajdek nie przeszedł wówczas eliminacji. Nazarow ma wykazany rekord życiowy z 2013 - 80,71m - może go stracił?
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×