Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Marcin Krukowski 7., Anderson Peters wygrał

Anderson Peters wygrał konkurs rzutu oszczepem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata Doha 2019. Na siódmej pozycji sklasyfikowano Marcina Krukowskiego.

Piotr Ziemka
Marcin Krukowski PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Marcin Krukowski
Anderson Peters przystąpił do finału z ósmym rezultatem sezonu. Na ósmym miejscu znajdował się też w prognozach bukmacherów. W sobotnich kwalifikacjach miał trzeci wynik.

Reprezentant Grenady w pierwszej kolejce rzucił na odległość 86 metrów oraz 69 centymetrów i objął prowadzenie. Na czele pozostał niespodziewanie już do końca. W trzeciej odsłonie powiększył przewagę nad rywalami po rzucie na odległość 86,89 metra.

Marcin Krukowski najdłuższy swój rzut dnia wykonał w inauguracyjnym podejściu. 80,56 metra po 1/6 rywalizacji dawało mu czwartą lokatę. Później spadł na siódme miejsce. W drugiej kolejce rekordzista Polski uzyskał 79,91. Cztery następne jego próby okazały się spalone. W kwalifikacjach Krukowski był jedenasty. W poprzednich mistrzostwach świata został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.

Drugie miejsce już po 1/6 konkursu zajmował Magnus Kirt. Lider listy światowej uzyskał na początek 83,95 metra, a w następnym podejściu poprawił się na 86,21. Brązowy medal zdobył obrońca mistrzowskiego tytułu - Johannes Vetter.