MŚ, gr. E: Brak ciągłości gry zadecydował - oceny biało-czerwonych po meczu z USA

Polscy siatkarze wypadli na tle rywali z USA nie najlepiej. Na przestrzeni całego spotkania ciężar gry spoczywał na lewym skrzydle, gdzie wyróżniał się kapitan reprezentacji, Michał Winiarski.

Olga Krzysztofik

Paweł Zagumny - 3
Gdy pozwalało na to przyjęcie, grał kombinacyjnie, lecz w momentach gorszego przyjęcia Zagumny musiał upraszczać grę. W końcówce premierowej odsłony wykreował na lidera reprezentacji świetnie spisującego się Michała Kubiaka. W polu zagrywki zdarzały mu się błędy, jak zbyt lekki serwis, z którym Amerykanie w przyjęciu nie mieli najmniejszego problemu. Natomiast jako rozgrywający spisał się dobrze, gdyż do niektórych zagrań wkradły się niedokładności i przykładowo wrzucał skrzydłowych w siatkę i blok lub wyrzucał poza antenkę.

W końcówce trzeciego seta wykazał się siatkarskim sprytem, chowając ręce w bloku Lotmanowi, którego błąd w ataku doprowadził do stanu 23:20, także w rozegraniu zachował zimną krew, dając dwie piłki na wagę wygranej Marcinowi Możdżonkowi. Gdy Zagumny miał dobre przyjęcie, chętnie wystawiał piłki na środek siatki, w miarę możliwości czyniąc grę mniej czytelną.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.
Który polski siatkarz zagrał w meczu z Amerykanami najlepiej?

Polub Siatkówkę na Facebooku
Komentarze (6)
  • stary kibic Zgłoś komentarz
    Wszyscy piszemy o zmianach i słabszej grze szóstkowych (poza Winiarem). Wynika z tego, że przerwa w grze została źle wykorzystana. Być może, że dziś wrócą chłopaki do swojej gry, ale
    Czytaj całość
    wczoraj od początku zabrakło koncentracji (proste błędy) i odpowiedniego nastawienia do przeciwnika. Jak z Kamerunem liczyli, że Amerykanie w słabszej formie są do ogrania i chyba nie do końca przewidzieli zwyżkę formy Amerykanów. Osobiście winiłbym tu szkoleniowców, którzy nie tylko nie przygotowali ich mentalnie do meczu, ale nie umieli zareagować na wydarzenia na boisku. To nie był problem jednego czy dwóch zawodników, ale problem zespołu.
    • oldboy Zgłoś komentarz
      Gdzie w tym meczu był trener. Nowakowski do zmiany już na początku 2 seta, Mika już w 1 secie Kompromitujące ustawienie tyłów przy atakach Andersena. Dlaczego nie zagrali dłużej z
      Drzyzgą i Konarskim i Buszkiem. Trener był tylko widzem.
      • nazaro Zgłoś komentarz
        Jeśli ktos daje Marysi Wlazło-mi cos i nie umiem grać z dobrymi przeciwnikami ocenę 3,5 to nie wiem czy zna się na siatkówce. Winiar zagrał swietnie. Guma?? co miał zrobic jesli daje
        Wlazłemu na pojedynczy blok a ten dostaje piłkę w skarpetki??. Zenująca gra Wlazłego, Miki ze o Nowakowskim nie wspomnę. Koledzy z piaskownicy pana trenera dali poprostu ciała.
        • tiruriru Zgłoś komentarz
          Michał Winiarski tylko ocena 4? Według mnie zagrał niesamowity mecz! Prawdziwy kapitan, który dodawał skrzydeł całej drużynie!
          • art87 Zgłoś komentarz
            Słaby był środek - a Wrona znów na trybunach. Zator się nie spisał - a Igła znów na trybunach. Stefan zaczyna jechać jak Anastasi , tym samym żelaznym "wygrywającym składem". No to