Paryż 2024. Duża niespodzianka. Wicemistrzowie świata pokonani

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Samuele Cottafava i Paolo Nicolai
Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Samuele Cottafava i Paolo Nicolai

Włosi Samuele Cottafava i Paolo Nicolai sprawili dużą niespodziankę podczas szóstego dnia igrzysk olimpijskich w Paryżu. Pokonali wicemistrzów świata.

Turniej siatkówki plażowej na igrzyskach olimpijskich w Paryżu trwa w najlepsze. Za nami szósta już sesja popołudniowa, podczas której rozegrano dwa spotkanie mężczyzn (w grupie A i D) oraz jedno kobiet (B).

W rywalizacji panów oba mecze zakończyły się nieoczekiwanymi wynikami. Szczególnie dużą niespodziankę sprawili Samuele Cottafava oraz Paolo Nicolai w starciu z Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigem.

Szwedzcy siatkarze plażowi podchodzili do tego spotkania w roli zdecydowanych faworytów. Po wyrównanym początku wydawało się, że mają oni pod kontrolą przebieg premierowej partii. Prowadzili bowiem 16:13.

Reprezentanci Italii mieli jednak świetną drugą połowę seta. Od stanu 15:17 wygrali cztery kolejne punkty. Ostatecznie o losach partii zadecydowała gra na przewagi. Z niej, dość nieoczekiwanie, górą wyszli Włosi.

Cottafava oraz Nicolai się nie zatrzymali. Zaprezentowali bardzo dobrą siatkówkę i sprawili dużą niespodziankę. To dla nich drugie zwycięstwo w grupie. Z kolei Ahman i Hellvig mają już dwie porażki na koncie, co może mocno dziwić.

Wcześniej w sesji popołudniowej para George/Andre zmierzyła się z duetem Miles Partain/Andy Benesh. Pierwsza partia padła łupem reprezentantów Stanów Zjednoczonych. W drugim secie lepsi okazali się faworyci meczu. Wygrali ją pewnie 21:14.

W tie-breaku nieoczekiwanie szans przeciwnikom nie dali Partain oraz Benesh. Taki wynik sprawia, że Brazylijczycy mają bilans 1 zwycięstwa i 2 przegranych w grupie D (a ich rywale 2 triumfów i 1 porażki).

W akcji oglądaliśmy również panie. Mariafe Artacho oraz Taliqua Clancy nie pozostawiły złudzeń. Australijki zdominowały Kanadyjki - Heather Bansley i Sophie, które na awans do fazy pucharowej nie mają już szans.

Turniej siatkówki plażowej mężczyzn w ramach igrzysk olimpijskich 2024: George/Andre (Brazylia) - Miles Partain/Andy Benesh (USA) 1:2 (17:21, 21:14, 8:15)

David Ahman/Jonatan Hellvig (Szwecja) - Samuele Cottafava/Paolo Nicolai (Włochy) 0:2 (22:24, 17:21)

Turniej siatkówki plażowej kobiet w ramach igrzysk olimpijskich 2024: Mariafe Artacho/Taliqua Clancy (Australia) - Heather Bansley/Sophie (Kanada) 2:0 (21:10, 21:16)

Czytaj także: Paryż 2024. Australijczycy podnieśli poprzeczkę. Trzysetowy bój w polskiej grupie Zgwałcił 12-latkę i gra na igrzyskach. Zaskakujące, co mówi jego partner z pary

Źródło artykułu: WP SportoweFakty