World Tour: Makowski i Popek dali nadzieję, ale przegrali

Michał Makowski i Dawid Popek przegrali w decydującym meczu i nie zagrają w turnieju głównym w Mazury Orlen GRAND SLAM w Starych Jabłonkach.

Dominika Pawlik

W eliminacjach do turnieju Mazury Orlen GRAND SLAM w Starych Jabłonkach startowała tylko jedna polska para: Michał Makowski i Dawid Popek.

Swój pierwszy mecz Polacy rozgrywali na korcie centralnym przy mocnym dopingu publiczności. Faworytami meczu byli Amerykanie: Bradley Keenan oraz John Mayer. Makowski i Popek grali znakomicie, wykorzystali słabszą dyspozycję rywali. Szczególnie na uwagę zasługiwała mocna zagrywka Michała, dzięki której polski duet w drugiej partii zdobył przewagę, która pozwoliła na odniesienie końcowego zwycięstwa. Natomiast Dawid bardzo dobrze grał w defensywie, zawodnicy wygrali mecz w dwóch setach do -13 i -18.

W meczu decydującym o awansie Polacy niestety ulegli Austriakom: Danielowi Müllnerowi i Jörgowi Wutzl, z którymi trenowali w Wiedniu. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, zagraniczni rywale zwyciężyli dopiero po grze na przewagi. W drugim secie Makowski i Popek osłabli, nie zdołali doprowadzić do tie breaka i odpadli z dalszej rywalizacji.

W turnieju głównym zapewniony udział ma najlepsza polska para: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, a dziką kartę otrzymali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak

Wyniki Polaków w turnieju eliminacyjnym:

II runda:

Daniel Müllner/Jörg Wutzl (Austria, 7) - Michał Makowski/Dawid Popek (Polska, 23) 2:0 (24:22, 21:17)

I runda:

Michał Makowski/Dawid Popek (Polska, 23) - Bradley Keenan/John Mayer (USA, 10) 2:0 (21:12, 21:18)