Mazury 2013: Zwycięska inauguracja Fijałka i Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wywalczyli pierwsze zwycięstwo podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Starych Jabłonkach. Polacy pokonali reprezentantów Hiszpanii w dwóch setach.

Dominika Pawlik

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel tradycyjnie zwabili mnóstwo kibiców na kort centralny w Starych Jabłonkach. W swoim pierwszym meczu podjęli reprezentantów Hiszpanii Inocencio Lario Carillo i Javiera Monforta Minaya.

Polacy znakomicie rozpoczęli spotkanie, od samego początku gromiąc rywali. Na zagrywce bardzo długo utrzymywał się Mariusz Prudel, aż do stanu 15:4. Nasi reprezentanci gromili Hiszpanów, pokazując wyższość w każdym elemencie. Lario i Monfort popisywali się znakomitymi obronami, ale nie byli w stanie kończyć ataków. Przy pierwszym setbolu reprezentant Hiszpanii przelobował Prudla przy siatce, drugiego jeszcze udało im się obronić, ale ponownie: do trzech razy sztuka! Blok-aut hiszpańskiego zawodnika zakończył seta.

Rywale polskiej pary poderwali się do walki w drugiej partii. Wyszli na prowadzenie 4:1, a następnie 9:3. Wynik był efektem lepszej skuteczności w ataku Lario i Monforta. Polacy rozpoczęli szaleńczą pogoń za lepiej grającymi przeciwnikami, którzy zaczęli kłócić się z sędzią i stracili rytm. Najlepsza polska para zmniejszyła stratę do dwóch punktów. Opady deszczu nie przeszkodziły Fijałkowi i Prudlowi, którzy wyrównali stan seta na 19:19 po efektownym ataku tego drugiego. Po chwili pojawił się setbol dla Hiszpanów, ale Polacy go wybronili. As serwisowy Fijałka doprowadził do meczbola, a spotkanie zakończył atakiem Prudel.

Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel (Polska) - Inocencio Lario Carillo / Javier Monfort (Hiszpania) 2:0 (21:8, 23:21)

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!