Grand Slam: Mistrzowie Polski nie zawodzą w Long Beach

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wygrali swoje spotkania w 1/16 finału. Z turniejem, na tym samym etapie, pożegnał się natomiast duet Kądzioła i Szałankiewicz.

Najpewniej pierwszą rundę play-off przebrnęli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy po zajęciu drugiego miejsca w grupie D w 1/16 finału spotkali się z niemieckim duetem Sebastian Fuchs / Stefan Windscheif. [ad=rectangle] Starcie polsko-niemieckie rozstrzygnęło się w dwóch setach na korzyść naszych reprezentantów, ale w obu partiach rywale postawili wysoko poprzeczkę. Niestety mniejszy opór postawili przeciwnikom Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Po niezbyt udanej fazie grupowej w 1/16 finału Biało-Czerwoni gładko przegrali z amerykańską parą Nicholas Lucena / Philip Dalhausser.

1/16 finału mężczyzn:

Fijałek/Prudel (Polska, 13) - Fuchs/Windscheif (Niemcy, 25) 2:0 (21;18, 22:20) Kądzioła/Szałankiewicz (Polska, 20) - Lucena/Dalhausser (USA, 24) 0:2 (16:21, 18:21)

Trudniejszą drogę do 1/8 finału musiały natomiast przebrnąć Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki potrzebowały trzech setów, by uporać się z chińskim duetem Fan Wang / Yuan Yue. Ostatecznie jednak po 58 minutach walki to Biało-Czerwone mogły cieszyć się z wywalczenia przepustek do 1/8 finału.

1/16 finału kobiet:

Kołosińska/Brzostek (Polska, 16) - Wang/Yue (Chiny, 12) 2:1 (21:17, 21:23, 15:11)